Zvezda poslije velike borbe izgubila u Barseloni (VIDEO)

January 24, 2020, 8:20 am

​Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju od Barselone 86:82 u 21. kolu Evrolige

Izabranici Dragana Šakote odigrali su sjajan meč, jedan od najboljih u ovogodišnjem izdanju elitnog takmičenja, ali je na kraju rezultat izostao.

Šampion Srbije se držao svih 40 minuta, ali je u posljednjem ipak posustao i pobjeda odlazi u ruke ekipe Svetislava Pešića, prenosi B92.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Lorenzo Braun sa 15 poena, a uz to je imao osam asistencija, četiri ukradene i šest izgubljenih. Pratili su ga Panter sa 13, Gist i Štimac sa 12.

Katalonce je predvodio Nikola Mirotić sa 25 poena, dok je još jedini dvocifren bio Brendon Dejvis sa 10 poena.

Zvezda je otvorila veoma dobro utakmicu i poslije nekoliko minuta imala je prednost od sedam poena, 2:9.

Međutim, Mirotić i drugari su brzo uhvatili ritam i crveno-bijele su ubacili u svoju prepoznatljivu mašinu.