Vaterpolisti Srbije bolji od Hrvatske

December 12, 2018, 6:51 pm

Vaterpolisti Srbije savladali su Hrvatsku sa 11:9 u Nišu poslije peteraca. Nakon četiri četvrtine rezultat je bio 7:7 u trećem kolu D grupe kvalifikacija za Svjetsku ligu.

Osim ove dvije selekcije u grupi se nalazi i Rumunija.

Izabranici Dejana Savića odlično su otvorili duel, pošto je Duško Pijetlović pogodio za vođstvo domaće selekcije, ali su se potom “barakude” razigrale. Do kraja prve četvrtine Hrvati su uspjeli da preokrenu rezultat i taj period okončaju sa 3:1.

Rasla je prednost ekipe koju sa klupe prevodi Ivica Tucak, te su tako u jednom momentu u drugom periodu došli do prednosti od 5:2, ali je Srbija pogotkom Andrije Prlainovića uspjela sa dva gola zaostatka da ode na odmor.

“Delfini” su mnogo bolje zaigrali u nastavku susreta i uspjeli da neutrališu prednost velikog rivala. Imali su Hrvati sve u svojim rukama, ali je sjajni Dušan Mandić pogodio u posljednjoj sekundi i donio izjednačenje srpskoj selekciji.