Serija A: Pobjeda Juventusa u derbiju nad Romom

January 25, 2016, 8:05 am

Juventus nastavlja sa pobjedama, a to je ove večeri na svojoj koži osjetila i “vučica” iz Rima. U derbiju 21. kola Serije A, Juventus je savladao Romu sa 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Paulo Dibala u 77. minutu na asistenciju Pola Pogbe.

Juventus je, poslije 11. uzastopne pobjede u Seriji A, drugi na tabeli sa 45 bodova, odnosno ima tri boda manje od prvoplasiranog Napolija. Roma je bez trijumfa četvrto kolo za redom, peta je na tabeli sa 35 bodova.

U narednom, 22. kolu, Juventus gostuje Kjevu, a Roma dočekuje Frosinone.

Napoli je zadržao lidersku poziciju, pošto je u gostima savladao Sampdoriju sa 4:2.

Ekipa podno Vezuva imala je teži zadatak u Đenovi, ali je uspjela da slavi poslije goleade i ostane na prvom mjestu šampionata. Novi gol postigao je najbolji strijelac lige Gonzalo Iguain, svoj 21, a imao je veliku pomoć u Lorencu Insinjeu, Mareku Hamšiku i Drisu Mertensu.

Fudbaleri Intera bili su na korak od 10. minimalne pobjede, ali je novajlija u ligi Karpi u nadoknadi vremena odnio bod sa “Đuzepe Meace”. Domaći tim vodio je do 91. minuta golom Rodriga Palasija, kada je Lansanja donio remi Karpiju.

Lacio je poslije preokreta trijumfovao nad Kjevom (4:1), uz promašen penal gostuju iz Verone. Za Rimljane su igrali Milan Biševac i Sergej Milinković-Savić. Palermo je istim rezultatom savladao Udineze, dok je Fjorentina bila bolja od Torina.

Rezultati:

Fjorentina – Torino 2:0 (Iličić 24, Rodrigez 83)

Inter – Karpi 1:1 (Palasio 39. – Lansanja 90+1)

Lacio – Kjevo 4:1 (Kandreva 66. penal, 81, Kataldi 72, Keita 90+6 – Cesar 5)

Palermo – Udineze 4:1 (Kvajson 35, Hiljemark 56, Lazar 77, Trajkovski 87. – Tero 79)

Sampdorija – Napoli 2:4 (Korea 45, Eder 73. – Iguan 9, Insinje 18. penal, Hamšik 60, Mertens 79)

Sasuolo – Bolonja 0:2 (Đakerini 68, Flokari 90+3)

Verona – Đenova 1:1 (Pacini 39. – Kopola 19. autogol).