Raonić izbacio Vavrinku za istoriju kanadskog tenisa!

January 25, 2016, 8:06 am

Raonić je do trijumfa nad Vavrinkom u četvrtom kolu došao sa 6:4, 6:3, 5:7, 4:6, 6:3, posle tri sata i 45 minuta igre.

Na taj način, Raonić je postao prvi Kanađanin koji se plasirao u četvrtfinale na sva četiri Gren slema.

U borbi za četvrtfinale, Raonić će se sastati sa Gaelom Monfisom iz Francuske, koji je slavio protiv Rusa Andreja Kuznjecova sa 7:5, 3:6, 6:3, 7:6 (7:4).

Raonić je praktično imao meč u svojim rukama, ali nije uspeo da ga završi već u trećem setu. Bio je odličan u prva dva, da bi svog rivala svojim greškama vratio u igru kada se lomio taj set.

Vavrinka je do finiša trećeg seta imao samo jednu brejk priliku, koju je i iskoristio, dok mu je na drugoj strani Raonić četiri puta oduzeo servis. Međutim, u najvažnijem trenutku u dotadašnjem delu meča, kanadski teniser je popustio, Vavrinka je spremno dočekao svoju šansu i vratio se u meč.

Koliko je švajcarac odlučan u nameri da izbori peti set posebno se videlo pri njegovom vođstvu od 4:3, kada je imao prednost brejka. Spasao je četiri brejk šanse Raonića i potom rutinski uspeo da privede set kraju.

Početak petog seta obeležili su poprilično sigurni servis gemovi, sve do šestog gema, kada je Raonić počeo da igra agresivnije, što mu se i isplatilo. Posle niza preokreta, Vavrinka je spasao prvu brejk loptu svog rivala, ali drugu nije, pa je Kanađanin u narednom gemu samo potvrdio brejk. Već u osmom gemu, Raonić je imao šansu da završi meč, ali je odbranio njegovu prvu meč loptu, da bi kanadski teniser kompletirao veliki trijumf bez izgubljenog poena u narednom gemu.

Tokom skoro četiri sata igre, Raonić je imao 22 neiznuđene greške više od Vavrinke, al ii 30 vinera više, što je i odlučilo meč. Upisao je 14 poena više od svog rivala, imao je bolji procenat ubačenog prvog servisa, a Vavrinka ga je jedino pobedio kada se pogledaju poeni osvojeni na drugom servisu i procentu osvojenih poena na mreži.