Pobeda Zvezde u Ivanjici, Partizan bolji od Mladosti

October 3, 2016, 7:35 am

Aktuelni šampion je u Ivanjici, na tradicionalno nezgodnom terenu, slavio golovima Mičela Donalda u 37, Predraga Sikimića u 47, Damijana Le Taleka u 58. i Mihaila Ristića u 94. minutu.

Javor je uneo neizvesnost kada je izjednačio preko Miloša Karišika, ali je već u sledećem napadu Sikimić iskoristio odličnu asistenciju Gelora Kange, a isti odgovor bio kada je Eliomar smanjio rezultat na 2:3, jer je Ristić ubrzo postavio konačan rezultat.

Izabranici Miodraga Božovića su se pred reprezentativnu pauzu učvrstili na prvom mestu, a u narednom kolu dočekuju Čukarički, dok Javor gostuje Metalcu.

Fudbaleri Rada pobedili su u Subotici ekipu Spartaka sa 1:0, dok je Bačka slavila protiv Voždovca sa 2:1.

Rad je do pobede nad Spartakom stigao golom Aleksandra Lutovca u 43. minutu.

Fudbaleri Bačke su poveli pogotkom Nemanje Ilića u 64, izjednačenje Voždovcu doneo je Marko Gajić u 87. minutu, dok je konačan rezultat postavio Ilić tri minuta kasnije.

Partizan je nastavio sa dobrim rezultatima i upisao novu pobedu. Crno-beli su na svom terenu savladali Mladost sa 3:1.

Golove za trijumf Partizan postigli su Leonardo u 45, Uroš Đurđević u 60. i Valeri Božinov u 67. minutu, dok je jedini pogodak za Mladost postigao Milan Bojović u 57. minutu iz jedanaesterca.

Crno-beli su treći na tabeli sa 22 boda. Mladost je peta s četiri boda manje.

Od prvog minuta utakmice igralo se uglavnom na polovini Mladosti, crno-beli su držali loptu u svom posedu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu gostujuće ekipe sve do poslednjeg minuta prvog poluvremena.

Terensku inicijativu Partizan je materijalizovao u 45. minutu kada je Leonardo iz slobodnog udarca sa 17 metara pogodio za 1:0 i slavlje nekoliko hiljada navijača u Humskoj.

U drugom poluvremenu Mladost je krenula ofanzivnije ka golu Partizana, pa je i prva stigla do gola. Nikola Đurđić je u 56. minutu u kaznenom prostoru oborio Sašu Jovanovića, a sudija je pokazao na belu tačku. Minut kasnije siguran izvođač jedanaesterca bio je Bojović.

Tri minuta kasnije Partizan je ponovo imao prednost, a strelac je bio Đurđević. Đurđić je glavom asistirao Đurđeviću, a on je 17-18 metara lobovao Krznarića.

U 67. minutu mrežu Mladosti pogodio je Božinov koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru. Leonardo je oduzeo loptu gostima i poslao je ka Božinovu koji je pogodio sa ivice šesnaesterca i tako postigao svoj peti gol od početka sezone.

Vojvodina je večerašnjom pobedom na stadionu “Karađorđe” zadržala priključak za liderom šampionata Crvenom zvezdom.

Jedini gol za vojvodinu postigao je Dejan Meleg u 13. minutu.

Novosađani posle kompletnog 11. kola zauzima drugo mesto sa 26 bodova, dva manje od Zvezde.

U derbiju 11. kola Čukarički je na svom stadionu odigrao nerešeno 1:1 s čačanskim Borcem.

Čukarički je do prednosti stigao u 36. minutu golom Marka Docića, da bi izjednačenje i bod Borcu pogotkom u 57. doneo Lazar Jovanović.

Novi Pazar je sa 1:0 pobedio Radnički iz Kragujevca, a strelac jedinog gola bio je Nikola Dimitrijević u 32. minutu, dok je Napredak na gostovanju u Surdulici istim rezultatom pobedio Radnik.

Kruševljani su golom Bratislava Punoševca u 87. minutu došli do pobede protiv Radnika.

Rezultati i strelci:

Javor – Crvena zvezda 2:4 (Karišik 45, Eliomar 90. – Donald 37, Sikimić 45+2, Le Talek 58, Ristić 90+4)

Bačka – Voždovac 2:1 (Ilić 64, 90. Gajić 86)

Spartak – Rad 0:1 (Lutovac 42)

Radnik – Napredak 0:1 (Punoševac 87)

Novi Pazar – Radnički Niš 1:0 (Dimitrijević 32)

Partizan – Mladost 3:1 (Leonardo 45, Đurđević 60, Božinov 67. – Bojović 57)

Vojvodina – Metalac 1:0 (Meleg 13)

Čukarički – Borac 1:1 (Docić 36. – Jovanović 57)