Partizan odličan, odluka u Istanbulu! (FOTO)

August 24, 2018, 9:13 am
Fudbaleri Partizana odigrali su u Beogradu neriješeno sa Bešiktašom (1:1) u prvoj utakmici plej-ofa za grupnu fazu Liga Evrope.

Odlična utakmica u Humskoj, u kojoj su “crno-bijeli” ravnopravno parirali favorizovanom timu iz Turske, i tako najavili da revanš za sedam dana u Istanbulu neće biti samo puka formalnost. Izabranici trenera Zorana Mirkovića imali suz igru, prilike, ali nedostajalo je i malo sreće da bi se veliki rival oborio na pleća, ali preko 25.000 gledalaca sa stadiona Partizana moglo je otići kući i te kako zadovoljno.

Navijači Partizana (foto:Starsport)

U 13. minutu proključao je stadion Partizana! Goran Zakarić odlično je centirao ka Rikardu Gomešu, koji je glavom poslao loptu iza leđa golmana Bešiktaša. Sjajna akcija i rutinska završnica napadača “crno-bijelih”.

Slavlje Gomeša (foto: Starsport)

Nažalost na odgovor Turaka nije se dugo čekalo. Već u sledećem napadu izjednačenje. Kvarežma je poslao loptu ka Arslanu, kojem nije bilo teško da savlada Stojkovića.

Pokušao je Goran Zakarić u 36. minutu, ali njegov udarac sa 20-ak metara prolazi pored desne stative. Bešikataš je mogao do vodstva u 39. minutu, ali udarac glavom Larina završava pored Stojkovićevog gola. Rasplamsala se igra u finišu prvog poluvremena, sjajno jhe šutirao Gomeš, ali vrhovima prstiju Tolgi Zenignu izbacuje loptu u korner.

Dobro je Partizan otvorio i drugo poluvrijeme. Agilni Zakarić centrirao je u 48. minutu, natrčao je Miletić, ali loše je zahvatio loptu glavom i prilika je propala. Isti igrač tri minuta kasnije ponovo je u prilici, izlazi jedan na jedan sa golmanom Bešikataša, ali udarac je ponovo neprecizan. U 53. minutu potegao je i Zakarić, ali lopta neće u gol.

Do kraja meča gledali smo, ipak nešto mirniju utakmicu, ali daleko od toga da je bila nezanimljiva. Na kraju Partizan – Bešikataš 1:1, uz veliku dozu optimizma da “crno-bijeli” preko Bosfora i Dardanelija mogu doći pred vrata Evrope, odnosno barem ponoviti uspjeh od prošle godine. Beogradskih 90 minuta pokazalo je da materijala za tako nešto i te kako ima.