Paris Sen Žermen pobjedio Olipik lion rezultatom 4:2

March 22, 2021, 7:14 am

Fudbalski klub Lil neprijatno je iznenadio svoje pristalice porazom od Nima na svom terenu, što je jedva dočekao Pari Sen Žermen, koji je u velikom derbiju u gostima deklasirao Lion i popeo se na 1. mjesto tabele.
Lil je vezao treću utakmicu bez pobjede, računajući tu i Kup, kriza je na vidiku, a definitivno su večeras izgubili i lidersku poziciju na tabeli.

Nim je poveo golom Senegalca, Muse Konea u 12. minutu, međutim radost gostiju je kratko trajala, svega osam minuta, kada je Portugala Žeka poravnao.

Svi golovi su pali u prvom poluvremenu, pošto je Reno Ripar u 45. minutu ponovo donio prednost gostima, a taj rezultat je ostao do kraja, uz napomenu da su Lilu u nastavku poništena dva gola zbog ofsajda, a da su u nadoknadi imali velike šanse i jedni i drugi, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

A u velikom derbiju, Pari Sen Žermen je kao “tajfun” skoro sat vremena, poveo sa 4:0 protiv velikog rivala i onda “prikočio”. Na kraju je bilo 4:2, ali sem šest golova, moglo je da se vidi skoro još toliko.

Kilijan Mbape je postigao dva gola u 15. i 52. minutu, Danilo je pogodio u 32. minutu, a Anhel di Marija u 47. minutu. Čast Liona su spasili Islam Slimani u 62. i Maksvel Korne u 81. minutu utakmice.

Prava fudbalska poslastica je bio ovaj dvoboj i uživanje za gledanje.

Prošlog vikenda je PSŽ mogao da se vrati na vrh tabele, ali ga je šokirao Nant na “Parku prinčeva”, drugu šansu danas, Parižani nisu ispustili i ponovo su prvi, a vidjećemo do kraja sezone kako će biti završena ova trka četiri kluba za titulu, između kojih je razlika svega četiri boda. Odavno nije bilo ovako zanimljivo i uzbudljivo u francuskom šampionatu.

U ostalim utakmicama, Lans je slavio u gostima protiv Strazbura sa 2:1 i trenutno je na mjestu koje vodi u Evropu, a blizu Evrope je i Monpelje nakon pobjede nad Bordoom 3:1. U derbiju začelja nije bilo pobjednika u duelu Nanta i Lorijena – 1:1, kao i u susretu Bresta i Anžea, gdje nije bilo ni golova, a Rems je slavio u gostima protiv otpisanog Dižona sa 1:0.

Liga 1 – 30. kolo:

Sent Etjen – Monako 0:4