Nakon zagrebačkog šoka, Totenhem slavio i Birmingemu

March 22, 2021, 7:17 am

Fudbalski klub Totenhem pobijedio je večeras Aston Vilu rezultatom 2:0.
Poslije šokantne eliminacije u Ligi Evrope, Žoze Murinjo je uspio da prebaci glave svojih igrača na domaći kolosijek, pa su zabilježili trijumf na gostovanju kod Aston Vile.

Nije to bio susret koji je odisao ljepotom, ali po pitanju bodova je bio vrlo koristan za londonske “Pijevce”.

U prvom poluvremenu jedino vrijedno pomena je vodeći gol Totenhema u 29. minutu. Lukas do Karlosa Vinisijusa za 1:0.

Drugi dio utakmice je bio nešto bolji. Odmah na startu je Hari Kejn probao šut, zamalo pored gola je otišla lopta, a onda u 67. minutu nespretan start Matija Keša i jedanaesterac za Totenhem, koji je u 2:0 minut kasnije pretvorio upravo Kejn.

Tek tad je domaćin došao do prve izglednije prilike preko Egipćanina Trezegea, ostalo je 0:2, kao i nakon pokušaja na drugoj strani Pjer-Emila Hejbjerga, kada se istakao golman Vile, Emilijano Martines.

Imao je priliku za Aston Vilu i Ros Barkli, kada je glavom šutirao zamalo preko gola u 84. minutu i to je bilo sve.

Sa ova tri boda, Totenhem je došao do šestog mjesta, sa tri boda manje od četvrtoplasiranog Čelsija, a to mjesto vodi u Ligu šampiona.

Tabela: Mančester Siti 71, Mančester Junajted 57, Lester Siti 56, Čelsi 51, Vest Hem Junajted 49, Totenhem 48, Everton i Liverpul po 46, Arsenal 42, Aston Vila 41, Lids Junajted 39, Kristal Palas 37, Vulverhempton 35, Sautempton i Barnli po 33, Brajton 32, NJukasl Junajted 28, Fulam 26, Vest Bromvič Albion 18, Šefild Junajted 14 bodova.