Nezaustavljiva Serena u polufinalu

January 25, 2017, 8:43 am

Serena Vilijams nastavila je pohod ka 23. trofeju na Gren slem turnirima.

Legendarna Amerikanka je u četvrtini finala Australian Opena bila bolja od Džoane Konte iz Velike Britanije – 6:2, 6:3.

Mlađa od sestara Vilijams plasirala se u svoje 10. uzastopno polufinale na jednom od četiri najveća turnira, trijumfom u dva seta poslije 77 minuta igre.

Amerikanka će za finale igrati protiv sjajne Hrvatice Mirjane Lučić-Baroni, koja je pobjedom nad Karolinom Pliškovom iz Češke nastavila da sanja u Melburnu.

Serena je od starta preuzela kontrolu protiv Konte, da bi prvi set riješila u svoju korist poslije 37 minuta i dva brejka.

Britanka je pokušala da odgovori u drugom dijelu igre i djelimično je uspjela u tome oduzetim servisom rivalki u trećem gemu, ali je to bilo sve od nje.

Vilijams je ekspresno stigla do 3:3, a onda samo postepeno dodavala gas za konačnih 6:3. Drugi polufinalni par čine Koko Vandervej i Venus Vilijams.