Jokić briljira i “čupa” Denver, Bjelica bez poena

January 25, 2017, 8:44 am

Nikola Jokić još jednom je bio najzaslužniji za pobjedu Denver Nagetsa, ovoga puta protiv Juta Džeza – 103:93.

Srpski reprezentativac je, za 35 minuta na parketu, blistao sa 23 poena (9/12 za dva, 0/4 za tri), 11 skokova, šest asistencija, tri blokade i dvije ukradene lopte, uz četiri izgubljene.

Domaćin je bio bolji rival tokom većeg dijela susreta u Koloradu, praktično je bio u zaostatku samo poslije prvih 12 minuta, ali je na kraju ipak malo nedostajalo da se gosti vrate iz dvocifrenog minusa.

Međutim, upravo je Joka bio najzaslužniji da do takvog scenarija ne dođe, sa nekoliko pogodaka, slobodnih bacanja i karakterističnih asistencija.

Nikolu je najbolje pratio Džamir Nelson sa 17 poena i sedam asistencija, uz dva veoma bitna pogotka i asistencijom za Jokićevih 2+1, u posljednjih 100 sekundi igre, a odličan je bio i rezervista Darel Artur sa rekordom karijere od 16 poena i osam uhvaćenih lopti.

Istakli su se još Danilo Galinari i Kenet Farid sa po 11 poena, odnosno Geri Heris sa deset.

U poraženom timu najbolji je bio Derik Fejvors sa 18 poena i pet skokova, Džord Hil zabeležio je 17, a Boris Dijao 16 poena. S druge strane, Nemanja Bjelica odigrao je slab meč u dramatičnom trijumfu Minesota Timbervulvsa nad Sansima u Finiksu – 112:111.

Domaći su uspjeli da uvedu duel u neizvjesnu završnicu, ali je onda Endru Vigins pogodio izuzetno težak šut iz kornera, dok je na semaforu pisalo da je preostala svega jedna stotinka.

Upravo je Vigins bio najbolji kod gostiju sa 31 poenom (9/18 za dva, 2/4 za tri), šest skokova i tri asistencije. Karl-Entoni Tauns ostvario je dabl-dabl sa 18 poena i deset uhvaćenih lopti, dok su Gorgi Đeng i Šabaz Muhamed dodali po 16. Nemanja Bjelica igrao je 12 minuta, ali je uspio da zabilježi samo dva skoka za to vrijeme, pošto je promašio oba šuta za dva, odnosno tri poena.

U timu iz Arizone bolji od ostalih bio je Devin Buker sa 26 poena, a odličnu paritiju pružuo je i Tajson Čendler sa 22 poena i 17 skokova. Erik Bledsou upisao je 17 poena i sedam uspješnih dodavanja, a Aleks Lin 11 poena i deset uhvaćenih lopti.

(B92, Foto: Tanjug)