Neuništivi Golden Stejt zakazao novo finale sa “Kraljem”!

May 29, 2018, 7:13 am

Košarkaši Golden Stejta plasirali su se u veliko finale NBA lige, pošto su u sedmom meču savladali Hjuston rezultatom – 101:92.

Izabranici Stiva Kera utakmicu su rešili u njihovoj, čuvenoj, trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 33:15.

Voriorsi su se plasirali u četvrto finale zaredom i tamo će, takođe, četvrti uzastopni put igrati sa Klivlend Kavalirsima, odnosno ekipom Lebrona Džejmsa.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Kevin Durent sa 34 poena, a uz to imao je i pet skokova i pet asistencija. Odličan bio je Stef Kari kojem je jedan skok falio za tripl-dabl, 27 poena, devet skokova i 10 asistencija.

Kod domaćih Harden ubacio je 32 poena (6sk i 6as), ali je iz igre šutirao 12/29, odnosno trojke 2/13. Pored njega Erik Gordon ubacio je 23 poena (2/12 za tri), dok je Klint Kapela postigao 20, uz devet skokova.

Možda i najbolju partiju, sa najviše energije, odigrao je Pi Džej Taker koji je meč završio sa 14 poena, 12 skokova i četiri ukradene lopte. Treba spomenuti da je Hjuston očajno šutirao van linije 7,24, 7/44.

Pred početak meča saznalo se da neće igrati Kris Pol, koji se povredio u završnici petog meča, i to je umnogome odredilo dalji tok utakmice, pošto je popularni CP3 bio najvažniji igrač “Raketa”.

Pored toga Hjuston je veoma dobro krenuo meč i posle prvih 12 minute igre imali su +5, 24:19. Tokom drugog perioda igra Golden Stejt nastavio je sa očajnom igrom, pošto nikakav ritam izabranici Stiva Kera nisu uspeli da pronađu u napadu.

Hjuston je iskoristio i na pauzu otišao je sa +11, 54:43. Međutim, onda je usledila čuvena treća deonica “Ratnika”. Kari i Durent igrali su sjajno u napadu, Grin je ‘zategao’ odbranu, a i mora se spomenuti nekoliko veoma loših odluka sudija na štetu Hjustona.

To je potpuno slomilo Roketse koji su nastavili da promašuju u poslednjoj četvrtini. Durent je tu preuzeo glavnu ulogu i posle nekoliko njegovih važnih poena utakmica je bila rešena.

Ostaje žal što Kris Pol nije osta zdrav, pošto bismo gledali potpuno drugačiju sedmu, odlučujuću, utakmicu u “Tojata” centru. Veliko finale između Golden Stejta i Klivlenda kreće noći između četvrtka i petka.