KLS: Zvezda deklasirala Partizan za 1-0 u polufinalu!

May 29, 2018, 7:15 am

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Partizan rezultatom 87:62 u prvoj utakmici polufinalne serije Košarkaške lige Srbije.

Zvezda je kao domaćin savladala najvećeg rivala i došla na korak do novog finala domaćeg prvenstva, pošto se serija igra na dve pobede.

Aktuelni šampion tako je na dobrom putu da se bori za novi trofej, dok će ‘crno-beli’ morati da popravljaju utisak u revanšu koji je na programu za dva dana.

Utakmica u hali Aleksandar Nikolić počela je pred veoma malim brojem gledalaca, pošto Zvezda, koja je bila domaćin, nije pustila karte u prodaju. Partizan je nakon nekoliko uvodnih minuta imao blagu prednost, ali je onda na scenu stupio Ročesti koji je ubacio prvih 11 poena svog tima i pokrenuo seriju od 15:0.

Tada su domaći stigli do preokreta, potom su se raspucali i počeli da zatrpavaju koš rivala, dok je u međuvremenu povredu skočnog zgloba zaradio

Kada god bi crno-beli prišli, usledio je odgovor Zvezde sa distance, pa je ekipa Milenka Topića na odmor otišla sa +8, uz čak 20 poena američkog plejmejkera.

Nastavak nam je doneo mnogo sporiji ritam i veliki broj faulova, a Partizan nije uspevao da uhvati priključak i kada bi imao šansu. Nekoliko napada je propustio, do su ‘crveno-beli’ obično kažnjavali trojkama i u finišu trećeg i četvrtog kvartala rešili pitanje pobednika.

Ukupno su pogodili 13 od 34 pokušaja van linije 6,75 i došli na korak do novog finala.

Spomenuti Ročesti se u drugom poluvremenu u strelce upisao samo jednom, ali to mu nije smetalo da ostane najefikasniji sa 22 poena (3-5 za dva, 3-5 za tri, 7-7 penali), uz 6 skokova i 5 asistencija. Njega je najbolje pratio Alen Omić sa 15 poena (4-7 za dva, 7-9 penali), a uhvatio je i 6 lopti. Po 10 poena dodali su Davidovac i Dobrić.

Najbolji kod Partizana bio je Kvame Von sa 16 poena i 5 asistencija, četiri poena manje postigao je Vilijams-Gos koji je imao 5 skokova i 7 asistencija, dok je 10 dodao Đorđe Gagić.

Druga utakmica polufinalne serije između Zvezde i Partizana igra se u sredu od 20 časova.

U drugom polufinalu sastaju se FMP i čačanski Borac.