Luda noć u NBA

October 25, 2018, 7:07 am

Još jedna vrlo uzbudljiva noć u NBA ligi je iza nas. Na terenu je ponovo bio Džanan Musa koji je postigao nove poene u NBA ligi.

Njegova ekipa je gostovala kod Cleveland Cavaliersa, a Musa je na parketu proveo oko četiri minute te je za to vrijeme postigao dva poena uz šut iz igre 1 od 2.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Rasel sa 18 poena, dok je Haris dodao dva manje. Kod domaćih su Klarkson, Sexton i Love ubacili po 14 koševa.

Od zanimljivijih utakmica izdvojit ćemo onu u Atlanti gdje su Dallas Mavericksi imali čak 26 poena prednosti početkom druge četvrtine, ali su sve uspjeli da prokockaju te su susret izgubili sa 111:104. Ponovo je briljirao u dresu ekipe iz Texasa Luka Dončić koji je ubacio čak 21 poen uz devet skokova i dvije asistencije.

Treba reći i to da su Los Angeles Lakersi konačno ostvarili prvu pobjedu u novoj sezoni, a stradali su Finiks Sansi koji su na domaćem terenu izgubili 131:113.

Najefikasniji kod Lakersa je bio Stefenson sa 23 poena, osam skokova i asistencija, a King James je imao učinak od 19 poena, 10 asistencija i sedam skokova.

Golden State Warriorsi su pregazili Washington Wizardse na domaćem terenu sa čak 144:122, a briljirao je Stef Kari.

Sjajni playmaker je ubacio čak 51 poen uz 11 postignutih trojki iz 16 pokušaja. Sjajan je bio i Kevin Durant sa 30 poena.

Kada su u pitanju regionalni košarkaši spomenimo da je Neman ja Bjelica u pobjedui Sacramento Kingsa protiv Memphis Grizzliesa ubacio 11 poena i Bogdanović u trijumfu Indiane sedam, Šarić u porazu Philadelphije 15.