Crveni i sudijske greške – remi u burnom ‘El Klasiku’ u Barseloni

May 7, 2018, 7:42 am

Fudbaleri Barselone i Real Madrida remizirali su 2:2 u ‘El Klasiku’ koji je obeležio 36. kolo španske La Lige.

U veoma burnom derbiju koji je obilovao nesportskim potezima, sjajnim bravurama igrača i pre svega brojnim sudijskim greškama, Katalonci su uspeli da ostanu neporaženi iako su čitavo drugo poluvreme igrali sa igračem manje.

Najveća utakmica španskog fudbala nije imala rezultatski značaj, ali je bilo jasno da obe ekipe žele da trijumfuju. Prštalo je od samog starta, da bi u 10. minutu Luis Suares doneo prednost domaćinu. Urugvajac je krunisao savršenu akciju i centaršut Serđija Roberta, najavivši burno veče na ‘Kamp Nou’.

Međutim, samo pet minuta kasnije bilo je 1:1 – Buskets je ispao na sredini, u nastavku akcije Kros je centrirao do Benzeme, ovaj glavom do Ronalda koji iz peterca pogađa izjednačenje.

Tada je gost preuzeo inicijativu i imao nekoliko izvrsnih šansi, ali se na poluvreme otišlo pri rezultatu 1:1, a Barselona je u poslednjim sekundama prvog dela igre ostala s desetoricom igrača na terenu, pošto je Serdji Roberto u jednom duelu pesnicom u glavu udario Marsela.

Glavni arbitar Alehandro Ernandes je u međuvremenu propustio da isključi Gareta Bejla koji je oštro startovao na Samjuelu Umtitiju.

Bilo je jasno da nas čeka pakleno drugo poluvreme – iako su imali igrača igrača na terenu, Katalonci su posle samo šest minuta igre u drugom delu ponovo došli do prednosti, a posle dobre kontre gol je postigao Lionel Mesi.

Njemu je asistirao Suares koji je prethodno napravio faul, što je Ernandes takođe propustio da sankcioniše, kao i nešto kasnije kada je Đordi Alba napravio očigledan penal nad Marselom.

Iako je Barselona imala blagu terensku inicijativu posle drugog gola, Madridjani se nisu predavali, pa su posle sjajnog udarca Bejla u 72. minutu sa ivice šesnaesterca došli do izjednačenja i tako postavili konačan rezultat.

Ekipa Ernesta Valverdea je tako nastavila izvrsnu sezonu u domaćem šampionatu, ima tretnuno 87 bodova i može da završi sezonu bez poraza, dok je Real dva mesta niže sa 15 bodova manje.