KLS: Mega srušila Zvezdu i nanela šampionu drugi poraz!

May 7, 2018, 7:44 am

Košarkaši Mega Bemaksa pobedili su Crvenu zvezdu u sedmom kolu Košarkaške superlige Srbije i naneli šampionu drugi poraz u takmičenju – 76:74.

’Crveno-beli’ su vodili tokom većeg dela utakmice, ali je domaćin uspeo da preokrene u samom finišu i dođe do velikog i zasluženog trijumfa.

Utakmica u Braće Jerković počela je bolje po ‘crveno-bele’ koji su stigli do prednosti, ali se Mega u nekoliko navrata vraćala.

Već sredinom prve deonice ritam je seckan konstantnim faulovima i ritma maltene da nije bilo. Odskočio je jedino Tejlor Ročesti koji je postigao 13 od početnih 16 poena gostiju

Tokom drugog perioda su se timovi smenjivali u vođstvu, da bi gostujući tim na odmor otišao sa minimalnom prednošću, pošto je za prvih 20 minuta šutnutno u zbiru 45 slobodnih bacanja.

Očekivano, ekipa Dušana Alimpijevića je pojačala odbranu posle odmora, palicu je od Ročestija preuzeo Džejms Feldin koji je trojkama drugi put doneo Zvezdi +10 i činilo se da će finiš biti samo formalnost.

Tako nisu mislili Milojevićevi igrači koji su korak po korak topili razliku i u utakmici bez ikakvog ritma stigli do četvrte pobede, uz tri poraza.

Upravo je spomenuti Feldin bio najefikasniji sa 29 poena, a dvocifreni su još bili samo Ročesti koji je ostao na 13 iz prve četvrtine, kao i Čović koji je dodao 10.

S druge strane, Pundić je predvodio Megu sa 19 poena i neverovatnih 18 skokova, po 14 su postigli Samardžiski i Čarapić, dva više od Cerovine.

Iako se nije pretpostavljalo da će Zvezda imati ovoliko problema u domaćem prvenstvu, nakon sedam kola ima skor 5-2 i nalazi se na drugoj poziciji za Borca.