Batšuaji pogodio za trofej – Čelsi je šampion!

May 13, 2017, 9:34 am

Ekipa Čelsija osvojila je titulu šampiona Engleske dva kola pre kraja Premijer lige!

Pehar ‘Plavcima’ u 37. kolu doneo je Miši Batšuaji pogotkom u 82. minutu susreta na gostovanju Vest Bromič Albionu – 1:0 (0:0).

Tim Antonija Kontea stigao je do nedostižnih deset bodova prednosti u odnosu na Totenhem Hotspur, koji za vikend očekuje derbi na ‘Vajt Hart Lejnu’ sa Mančester Junajtedom.

Ovo je šesta titula nacionalnog šampiona za momke sa Stamford Bridža u istoriji, a peta od kada je Roman Abramovič 2003. godine preuzeo klub. U eri ruskog milijardera, Čelsi je osvojio ukupno 14 trofeja, uključujući i Ligu šampiona, Ligu Evrope i FIFA Klupsku titulu prvaka sveta.

Mora se istaći i da je tim iz severnog Londona potpuno zasluženo stigao do druge titule u poslednje tri sezone, pošto je od 11. decembra bio na prvom mestu na tabeli.

S druge strane, sjajni italijanski menadžer osvojio je četvrtu uzastopnu titulu, prvu u Engleskoj, posle tri uzastopne sa Juventusom.

Prethodno, u prvom poluvremenu gledali smo uglavnom tvrdu igru, sa nekoliko solidnih prilika na obe strane, a najbolju je propustio Sesk Fabregas u 33. minutu – kada je sa ivice kaznenog šutirao pored stative.

Čelsi je pojačao pritisak u nastavku, ali Viktor Mozes i ponovo Fabregas nisu uspeli da savladaju Bena Fostera, dok je domaćin propustio priliku da dođe do vođstva u 73. minutu preko Nasera Šadlija, međutim – i njegov pokušaj iz dobre pozicije odlazi pored stative.

Nemanja Matić odigrao je ceo meč za ‘Plavce’ i na terenu proslavio svoju drugu titulu Premijer lige, a deo zasluga za ovaj trofej ide i Branislavu Ivanoviću, pošto je kapiten Srbije do januara bio član Čelsija.

U prvom meču kola, od 20.45 u Liverpulu, Everton je pogotkom Rosa Barklija u 56. minutu savladao Votford.