Vojvodina prvi finalista Kupa Srbije

April 24, 2024, 5:26 pm
Fudbaleri Vojvodine prvi su finalisti nacionalnog Kupa Srbije za sezonu 2023/2024.

“Lale” su u prvom polufinalnom duelu savladali Radnički 1923 u Kragujevcu rezultatom 1:0 (0:0).

Јedini gol viđen je u nadoknadi vremena, tačnije u 91. minutu, kada je Seid Korać pogodio za plasman Novosađana u meč za trofej.

Vukan Savićević je sjajno centrirao, a štoper Vojvodine glavom pogodio za veliku radost gostujućeg tima.

Na stadionu “Čika Dača” okupilo se 12.000, uglavnom Kragujevčana, ali su na kraju poprište ovog meča napustili pognute glave.

Vojvodina je bila bolji tim, diktirala je tempo u većem dijelu susreta, što je na kraju meča priznao i trener Radničkog Feđa Dudić.

I statistika je neumoljiva po tom pitanju, jer je Vojvodina imala devet šuteva ka golu rivala, a Radnički svega dva, dok je u prvom poluvremena u svim kolonama udaraca imala nulu.

U završnici se činilo da će biti izvođeni penali, dok se Korać nije pojavio na protivničkom petercu i pogodio za plasman Voše u finale.