Zvezrev se mučio pa zakazao meč sa Alkarazom

March 13, 2024, 8:33 am

Njemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u četvrfinale Indijan Velsa, pošto je poslije preokreta pobijedio Australijanca Aleksa de Minora 5:7, 6:2, 6:3.

Zverev je narednu rundu izborio posle dva sata i 48 minuta i u borbi za polufinale igraće protiv Španca Karlosa Alkaraza, koji je ranije pobijedio Mađara Fabijana Marošana 2:0 (6:3, 6:3).

Prvi set donjeo je najviše uzbuđenja, iako u prva četiri gema nije bilo prilike za brejk, sve je kulminiralo u petom gemu.

Zverev je uspjeo da spasi tri brejk lopte, ali je De Minor iskorstio četvrtu šansu i poveo sa 3:2.

Odmah je potvrdio brejk i tu prednost imao je sve do 10. gema, u kom je servirao za set. Nije se Australijanac snašao, osvojio je samo jedan poen, Nijemac je vratio izgubljeno i činilo se da je na putu da povede u setovima.

Još jednom je šesti igrač svijeta imao problem na svom servis gemu, ponovo se igralo na razliku i takav razvoj situacije više išao na ruku De Minora. Iskoristio je drugu brejk loptu i stekao 6:5.

Ovaj put nije prokockao priliku koja mu se ukazala, sa nulom je dobio gem i poveo je u setovima – 7:5 posle 67 minuta igre.

Nervoza je kod Zvereva  bila prisutna i na početku drugog seta, kada je izgubio svoj servis gem.

Nije ni De Minor bio nešto sigurniji, jer je i on loše odservirao, pa je uslijedila početna razmena brejkova.

Ključnu razliku Nijemac je napravio sredinom seta, kada je vezao pet gemova uz dva brejka i tako sa 6:2 izjednačio u setovima.

U trećem dijelu igre viđen je samo jedan brejk i to u šestom gemu, kada je Zverev materijalizovao drugu brejk loptu i poveo sa 5:2.

Održao je tu prednost do kraja seta i posle druge meč lopte zakazao je dvoboj sa Alkarazom u borbi za polufinale Mastersa u Indijan Velsa.

Izvor: Nezavisne novine