Zvezda sve bolja na pripremama, pao i Ludogorec

February 2, 2019, 4:53 pm

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u četvrtom pripremnom meču ekipu Ludogoreca sa 3:1.

Izabranici Vladana Milojevića odigrali su veoma dobar meč u Antaliji i potpuno zasluženo su na kraju ostvarili i četvrtu pobedu.

Dve ekipe igrale su u kvalfikacijama za Ligu šampiona 2016. godine i tada je klub iz Bugarske slavio posle produžetka. Iako je ovo bila prijateljska utakmica, crveno-beli su imali motiv više, što se na kraju pokazalo i na semaforu.

Zvezda je od starta meča dominirala i stvarala šanse, međutim u prvih pola sata mreže su mirovale. Kao kruna dobre igre došao je gol u 33. minutu. Jirka je idealno centrirao sa levo krila na desnu stativu odakle je Ben glavom spustio loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena viđena je prva prava prilika za Ludogorec, ali je udarac Kešerua odbranio Borjan. Crveno-beli su do isteka prvog perioda igre postigli još jedan pogodak.

Rodić je majstorski pronašao Boaćija koji je rutinski postigao gol za 2:0. U drugom poluvremenu Ludogorec je odgovorio preko Vandersona u 54. minutu, međutim konačan rezultat postavio je Pavkov u 72. minutu.

Po intenzitetu igre ovo je bila više prvenstvena nego prijateljska utakmica. Viđen je veliki broj faulova, igralo se žestoko i u takvom stanju Zvezda je upisala važnu pobedu.

Crvena zvezda imaće još dve kontrolne utakmice u Antaliji, u utorak se sastaje sa Rabotničkim, a 8. februara igraće protiv Maribora, dan pred povratak u Beograd.