Zvezda slavila u Atini

March 20, 2021, 7:39 am
Košarkaši Crvene zvezde uspjeli su da dođu i do druge pobjede zaredom, pošto su u okviru 30. kola Evrolige u “OAKA areni” savladali ekipu Panatinaikosa sa 86:82.

Duel Panatinaikosa i Zvezde je počeo tako što je grčki tim bio bolji u prvoj četvrtini – 23:17, a istim rezultatom je uzvratio srpski tim u drugoj dionici, pa se na odmor otišlo sa 40:40.

U trećoj četvrtini rezultatska klackalica i na posljednji mali odmor se otišlo sa poenom prednosti za Zvezdu, koja je sigurno igrala i u tih zadnjih deset minuta, vodila i sa osam poena prednosti. Na kraju je domaćin uspio da dođe i do izjednačenja 79:79, ali su u neizvjesnom finišu jači nervi bili kod igrača beogradskog tima za drugi trijumf ikada protiv PAO-a u Atini.

Zvezdini Amerikanci, Džordan Lojd i Kori Volden, bili su najbolji sa 27, odnosno 14 poena za deveti trijumf crveno-bijelih, a kod domaćina je najefikasniji bio Hauard Sant-Rus, koji je ubacio 21 i pratili su ga Mario Hezonja sa 15, te Јoanis Papapetru i Јorjos Papajanis sa po 14.

Valensija je slavila u Podmoskovlju protiv Himkija, iako je ruski tim, nakon gubitka prve četvrtine sa deset razlike, zaprijetio u nastavku, ali je španski tim preživio sve te nalete.

Činilo se da je sve gotovo kad je Valensija povela sa 71:52, ali je uslijedila serija Himkija 16:2, drama je bila u najavi, ali je gost zahvaljujući odličnoj odbrani uspio da se izvuče i trijumfuje.

Pred kraj treće četvrtine se povredio Sem fan Rosom, što bi mogao da bude hendikep u nastavku, ako se ispostavi da je povreda stopala teže prirode.

Derek Vilijams je predvodio Valensiju sa 18 poena, a pratili su ga Majk Tobi sa 12, odnosno Nikola Kalinić i Klemen Prepelič sa po deset poena. Kod domaćina je najefikasniji bio Džordan Majki sa 20, dok je Sergej Karasjov dodao 16 poena.

U sljedećem kolu, Valensija u četvrtak igra na svom terenu protiv Bajerna, dok će Himki igrati ruski dvoboj protiv Zenita u petak.

Susret Makabija i Asvela je odgođen.

Tabela: Barselona 21-8, Olimpija Milano, Anadolu Efes i CSKA Moskva 19-10, Bajern 18-11, Fenerbahče 18-12, Real Madrid 17-13, Zenit 16-13, Baskonija i Valensija 16-14, Žalgiris 15-15, Olimpijakos 14-16, Asvel 12-17, Alba 11-19, Makabi 11-17, Panatinaikos 10-18, Crvena zvezda 9-21 i Himki 3-26.