Zvezda šampion pred praznim tribinama

June 6, 2022, 9:35 pm

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 79:76 u petoj utakmici finala ABA lige.

Pet utakmica “rata”, skandala, prekida, ali i interesantne košarke, igrači Crvene zvezde postali su šampioni ABA lige u sezoni 2021/22.

Oni su uspeli da savladaju Partizan u finalnoj seriji sa maksimalnih 3-2 i da odbrane tron jadranskog šampionata.

Utakmica je počela izuzetno tvrdo i napeto i u prva dva minuta nismo ni videli koš, sve dok Ostin Holins nije nadmudrio Zagorca i položio za prve poene Crvene zvezde.

Partizan je u prva tri poseda imao tri izgubljene lopte, a Volters još jednom pronašao rupu u odbrani crno-belih, da bi posle šest brzih poena Ledej odgovorio u korist Partizana i smanjio na 6:3.

Kevin Panter potom pogađa prvu trojku i malo otvara igru u prvom kvartalu, da bi baš tada Zvezdina igra usporila i na poene Davidovca odgovorio Avramović za prvo vođstvo Partizana, a onda do kraja deonice gledamo rezultatsku klackalicu.

Uspevala je Zvezda da održi dobru igru, ali su napadi bili previše traljavi što se odrazilo izgubljenom loptom u poslednjem napadu, a Kevin Panter ih je “počastio” trojkom uz zvuk sirene i Partizan “krade” prvu četvrtinu, 18:20.

Druga deonica je počela trojkom Branka Lazića iz levog kornera za novo vođstvo Crvene zvezde, a onda su usledili neki naivni faulovi, poput treće lične greške Nikole Kalinića (drugi faul u napadu na meču) i Zvezda je bila u problemu.

Partizan je tada počeo da se odlepljuje, da bi nakon trojke Kevina Pantera otišao na +7 i tu prednost držao sve dok Holins i Marković nisu probudili crveno-bele pred kraj poluvremena i serijom 6:0 prišli na 33:34.

Ipak, trojkom Zeka Ledeja je prvo poluvreme završeno, pošto je Holins u poslednjem napadu Zvezde ispalio “air ball”.

Treća četvrtina je počela sa zakašnjenjem od dobrih pola sata. Sudije su zatražile da se deo tribina isprazni zbog incidenta na kraju druge deonice i ostale duže u svlačionici.

Po povratku na parket, Zvezda je postigla 7 brzih poena, a Partizan 2 i rezultat je glasio 39:39, kada su navijači nastavili da prave incidente nezadovoljni sudijskim odlukama.

Prvo su sudije otišle u svlačionice, pa onda i igrači i zahtevano je da se čitava dvorana isprazni, za šta je bila potrebna još jedna duža pauza.