Zvezda sa “pokerom” ispratila Radnički

July 11, 2022, 6:49 am
zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša rezultatom 4:0 na otvaranju takmičenja u domaćem šampionatu.

Šef struke crveno-belih je od prvog minuta dao šansu novajlijama Kingsu Kangvi i Osmanu Bukariju, a ovi su mu za to vratili na najbolji način.

Pomalo haotično je počeo meč u srpkskoj prestonici. Igrao se drugi minut kada je Bukari volej udarcem “zakucao” loptu pod prečku Drobnjakovog gola, ali je taj pogodak poništen zbog toga što je prethodno dosuđen penal za crveno-bijele. Isti je bez problema realizovao Aleksandar Katai.

Uprkos očekivanjima da Zvezda preuzme inicijativu i nakon takvog starta samo odradi ostatak meča, desilo se suprotno. Radnički je bio taj koji je imao inicijativu, pogodili su čak dva puta stativu preko Save Petrova i imali još nekoliko prilika.

Upravo je period između prva dva Zvezdina gola bio i presudan, jer bismo zasigurno gledali drugačiji meč da su “meraklije” izjednačile tada. Ovako je stigla kazna preko debitanta Kingsa Kangve. Reprezentativac Zambije je dobio loptu unutar šesnaesterca od Mirka Ivanića, namestio se i uputio neodbranjiv udarac.

Nije Zvezda ni tu stala, pa je već u 31. minutu imala prednost od tri gola. Strijelac je bio Milan Pavkov, koji je pokupio promašaj Mirka Ivanića i prosledio loptu u nebranjeni deo mreže.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, a pred početak drugog dijela trener Nišlija Tomislav Sivić je uveo iskusnog Sašu Marjanovića, time najavivši da ne odustaje. Ipak, morao je da prizna poraz kada je i Osman Bukari postigao gol na debiju i to samo dva minuta po početku drugih 45 minuta.

Ivanić, koji je pogodio prečku dva puta u prvom poluvremenu, je bio nesebičan i proigrao Bukarija koji je imao zadatak sličan onom koji je bio pred Pavkovkom – nebranjena mreža.

Ovim je nastavljen niz Tomislava Sivića čije ekipe nikada nisu postigle gol protiv Zvezde, ali treba priznati da su na ovom meču bili najbliži tome.

Zvezda u narednom kolu igra sa Kolubarom, a taj meč je na programu 16. jula. Dan ranije Radnički će u Nišu ugostiti Partizan.

B92.net (Foto: STARSPORT)