Zvezda sa 3:0 krenula u odbranu titule, sledi borba za Ligu šampiona

July 21, 2018, 6:06 am

Crvena zvezda uspešno je započela odbranu titule ubedljivom pobedom nad Dinamom iz Vranja u prvom kolu nove sezone Superlige Srbije – 3:0 (1:0).

Crveno-beli su u laganom ritmu, i izmenjenom sastavu, sa dva tinejdžera u startnoj postavi, bez većih problema porazili debitanta u najkvalitetnijem rangu takmičenja.

Dobro su se Vranjanci branili gotovo do poluvremena, imali su čak i ogromnu šansu za vođstvo posle manje od 100 sekundi igre, ali im se koncept igre u potpunosti raspao pošto je Dušan Jovančić, letošnje pojačanje iz Vojvodine, u 41. minutu pogodio za vođstvo domaćina.

Siguran trijumf najavio je osamnaestogodišnji Dejan Joveljić već posle šest minuta igre u nastavku susreta, da bi konačan rezultat postavio, još jedan novajlija, Milan Jevtović u 76. minutu.

Srpskog šampiona već u utorak očekuje nastavak borbi za plasman u Ligu šampiona, a na Marakani će u okviru drugog kola kvalifikacija gostovati šampion Litvanije Suduva.

U istom terminu na programu je bio i duel u Novom Sadu, a domaća Vojvodina i lučanska Mladost podelili su bodove (1:1). Voša je vodila od 13. minuta pogotkom Ismaela Beka Fofane, ali je Stefan Dimić izjednačio u 29 i rezultat se više nije menjao.

Susret na stadionu koji nosi ime po legendi domaćih Rajku Mitiću krenulo je velikom šansom za Vranjance, pa je meč mogao da ima totalno drugačiji tok da je Zakarija Isa Suraka, posle trka sa polovine trenera i lepog driblinga, pogodio mrežu, a ne stativu gola Zorana Popovića.

Imali su gosti i nekoliko udaraca iz ugla u prvom poluvremenu, kao i nekoliko dobrih intervencija u poslednji čas ispred sopstvenog gola, ali ništa nisu mogli da urade nedugo pre odlaska u svlačionicu – kada Jovančić iz okreta trese mrežu, uz malo sreće, posle stative koju je pogodio Miloš Degenek.

I drugi deo igre doneo nam je napade domaćih u talasima, uglavnom preko bokova, a isticao se još jedan osamnaestogodišnjak – levi bek Aleksa Terzić, dobrim prodorima i veoma upotrebljivim centaršutevima.

Međutim, ovoga puta nismo dugo morali da čekamo na pogodak jer se Joveljić lepo gradi, posle divnog driblinga Lorenca Ebesilija na ivici kaznenog, i rutinski postiže gol, ali je pitanje da li je možda tom prilikom bio u minimalnom ofsajdu.

Za razliku uvodinih 45 minuta, ekipa Dragana Antića nije imala gotovo nijednu priliku za pogodak, osim jednog solidnog pokušaja sa velike udaljenosti, pre nego što je Jevtović, posle dodavanja Nenada Milijaša, zaista lepo unutrašnjim delom stopala pogodio dalji ugao sa desetak metara razdaljine za konačnih 3:0.