Zvezda preokrenula za polufinale Kupa

April 6, 2017, 6:36 am

Preokretom u drugom poluvremenu, fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom stadionu lučansku Mladost sa 4:1 i tako se plasirali u polufinale Kupa Srbije.

Pred svega 1.500 navijača na najvećem srpskom stadionu (ovosezonski negativni rekord najgledanije ekipe u Srbiji), Mladost je pružila i više nego dobar otpor šampionu i aktuelnom lideru prvenstva.

Takva hrabra igra im se isplatila u posljednjem minutu prvog dijela, kada je Milosavljević glavom sa dva metra riješio odličnu kontru ekipe iz Lučana za 0:1 i veliku brigu pristalica crveno-belih.

Međutim, Zvezda otvara drugi dio na idealan način – ranim golom Gelora Kange, koji je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara matirao nemoćnog Krznarića.

Samo pet minuta kasnije, Milić glavom donosi preokret, nakon što je Plavišić ubacio loptu sa desnog boka.

Gosti su smatrali da je omaleno zvezdino krilo u tom napadu prvo napravilo faul nad Jovanovićem, a zbog protesta tom prilikom drugi žuti karton dobija Andrić.

Zvezda reijšava meč trećim golom već u 52. minutu kada je konačno, poslije nekoliko zicera pogodio i Boaći (58. minut), a potom penal koji je iznudio agilni Milić sigurno realizuje kapiten Luković u 63. minutu.

Sve što su hrabri gosti do kraja meča uspjeli da urade jeste da ublaže poraz preko Bojovića, koji je bio neumoljiv sa “kreča”.