Zvezda golovima Donalda i Kange slavila u derbiju

September 25, 2017, 6:52 am

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u derbiju 11. Kola Superlige Srbije ekipu Vojvodine rezultatom 2:0.

Strelci za crveno-bele bili su Mičel Donald u 29. minutu i Gelor Kanga u 63.

Izabranici Vladana Milojevića ostvarili su devetu pobedu I zadržali su vodeće mesto na tabeli sa 28 bodova, dok je Vojvodina treća na tabeli sa šest bodova manje od protivnika.

Crveno-beli su bolje započeli meč i od starta utakmice pretili, ali su samo jednu šansu uspeli da iskoriste.

Zvezda je od 20. minuta stvarala ozbiljne prilike. Nekoliko puta su gol Emila Rockova napadali Boaći, Kanga, Srnić, da bi Nemanja Radonjić propustio največu priliku u 26. minutu, kada sa manje od pet metara nije uspeo da sprovede loptu u gol.

Zvezda je bolju igru u prvom poluvremenu materijalizovala u 29. minutu kada je Donald iskoristio dobru loptu Boaćija i lepo pogodio gol Rockova sa 14-15 metara.

U nastavku prvog dela, Zvezda je napadala, ali nije uspela da duplira prednost. Gosti su najbolju I jedinu gol šansu imali u 40. Minute. Vukasović je dobro prošao po levoj strani i uočio usamljenog Kojaševića u sredini, ali je njegov šut bio nekontrolisan, pa je lopta otišla visoko preko gola.

Vojvodina je zaigrala bolje tek u finišu prvog poluvremena, imala je dve šanse, ali nije uspela da ih realizuje.

Crveno-beli su kontrolu nad utakmicom uspostavili ponovo sredinom drugog poluvremena, a pitanje pobednika su rešili u 63. minutu golom Kange sa oko 20 metara.

Zvezda u četvrtak gostuje Kelnu u drugom kolu Lige Evropa, a nakon toga i Napretku u domaćem šampionatu. Vojvodina u narednom kolu Super lige dočekuje Mladost.