Zverev probio barijeru – prvi put u četvrtfinalu RG

June 3, 2018, 3:12 pm
Matthew Stockman /Allsport/Getty Images

Treći meč zaredom je mlađani Nemac dobio u pet setova kako bi ostvario najveći uspeh na Rolan Garosu u karijeri. Ovoga puta Zverev je slavio sa 4:6, 7:6 (4), 2:6, 6:3, 6:3.

Prošle godine je trenutno treći teniser sveta ispao u prvom kolu, a najbolji rezultat u Parizu prethidno mu je bilo treće kolo.

Hačanov je tek drugi put učestvovao u glavnom žrebu Rolan Garosa, a prošle godine je poražen u četvrtom kolu od Britanca Endija Marija.

Bila je to borba mladih nada tenisa, u kojoj je Hačanov propustio veliku šansu. Konkretniji je bio Rus u prvom setu, sigurnije je udarao, pa je brzo nadoknadio brejk zaostatka. U neizvesnoj završnici mirnijij je bio 38. teniser sveta, pa je poveo.

Drugi set doneo je ujednačenu borbu. Bez straha i zadrške igrali su i jedan i drugi kada su ubacivali lopticu u igru. Ipak, Zverev je pred kraj preuzeo inicijativu, pa je u 10. gemu imao i tri set lopte na svoj servis. Odgodio je taj momenat Hačanov brejkom, ali je u tajbrejku bio nervozniji, pa je Saša izjednačio.

Odlično je reagovao Rus. Kao da ga je naljutio izgubljeni set, pa je u narednom odigrao izrazito agresivno. Sa dva brejka sigurno je došao do vođstva od 2:1.

Ipak, u nastavku je došlo do izražaja samopouzdanje Nemca. Verovao je Zverev od početka da može do još jednog preokreta. Dobro je servisao, napadao je i tokom razmena, pa je identičnim rezultatom dobio naredna dva seta.

Zanimljivo, bio je to treći vezani meč koji je drugi favorit turnira dobio pošto je bio u zaostatku od 2:1 u setovima.

U borbi za polufinale sastaće se sa boljim iz duela Nišikori – Tim.