Žiru “makazicama” presudio Atletiku

February 24, 2021, 7:31 am

Zbog pandemije korona virusa Atletiko iz Madrida je bio domaćin Čelsiju u Bukureštu, a tvrd i dosadan meč u prijestonici Rumunije pripao je gostima koji su slavili sa 1:0.

Pogodak odluke postigao je magični Olivije Žiru u 69. minutu i to akrobatskim makazicama u maniru rasnih golgetera.

Ponovo je sjevnula ljevica francuskog centarfora koji je majstorski matirao Oblaka, glavni arbitar Feliks Brih poništio pogodak, ali je potom VAR nakon nekoliko minuta utvrdio da je loptom posljednji igrao defanzivac Madriđana Ermoso pa je Čelsi dobio prednost.

Bio je to jedan od retkih trenutaka uzbuđenja na slaboj utakmici koju je obilježilo taktičko nadmudrivanje trenerskih umova Tomasa Tuhela i Dijega Simeonea. Pobjedu u prvoj rundi je izvojevao Nijemac koji se odlično prilagodio čuvenom “čolizmu” pa je Atletiko bio poprilično bezopasan.

Jedinu pravu šansu za blijedi Atletiko propustio je Lemar u 14 minutu, Timi Verner imao dobar pokušaj u 39. na drugoj strani i to otrpilike to. Puno borbe, malo ljepote i pobjeda Čelsija.

Jedino što će u revanšu kroz tri nedjelje Plavci morati da nastupe bez jednog od najboljih fudbalera Mejsona Maunta, kao i iskusnog Žoržinja koji su nagomilali žute kartone.

Telegraf.rs (Foto: TANJUG/AP)