Ženska odbojka: Počela polufinalna serija za prvaka BiH (VIDEO)

March 28, 2021, 5:35 pm

Takmičarska sezona prvenstva odbojkašica približava se svome završetku. Naime, počela je polufinalna serija utakmica u borbi za prvaka BiH. Jedan par čine Bimal-Jedinstvo i Mostar, a drugi zanimljiviji par čine BL Volej i Gacko. Odigrane su prve utakmice. Bimal-Jedinstvo je uvjerljivo sa 3:0 slavilo u Mostaru i očekuje se da ta serija bude gotovo već nakon drugog meča. Mnogo više vatre očekuje se u drugoj polufinalnoj seriji, prvi meč je odigran u Gacku i evo šta se desilo …

Polufinalna serija se igra na dvije dobijene utakmice. Prvi meč u Gacku domaća ekipa je riješila u svoju korist rezultatom 3:1 po setovima 23:25, 25:20, 30:28 i 25:17. U prva tri seta vodila se velika i izjednačena borba dok je u četvrtom setu domaći sastav u potpunosti dominirao i slavio protiv velikog rivala. Saša Slijepčević apsolutno može biti zadovoljan izdanjem svoje ekipe koju je sjajno na terenu vodila kapiten i tehničar ekipe Helena Popović, a odlične partije pružile su i Marija Jaglučić sa 18 osvojenih poena , Tamara Vitković je dodala 17 i  Tijana Adžić 15. U svim elementima igre domaće odbojkašice su bile bolje od voljnog momneta pa preko servisa, prijema i bloka. U sastavu BL Volleya možda bi mogli da izdvojimo samo Milicu Ivković koja je potvrdila da je libero evropskog formata, ali jednostavno nije mogla sama da pokrene ekipu koja je pružila vjerovatno najlošije izdanje u ovoj sezoni.

Druga utakmica ove serije je zakazana za subotu u 19 časova dok će eventualna treće i odlučujuća utakmica biti odigrana u nedjelju. Očekije nas još mnogo vatre jer sigurno je da se banjalučanke neće predati bez borbe, a i u Gacku znaju da ih očekuje dugačak put do finala plej ofa.