Završen Derventa Nektar futsal: Pobjednik Sind iz Šabca

December 30, 2017, 3:50 pm

Spuštena je zavjesa na futsal spektakl u Derventi, na kojem je učestvovalo 143 ekipe u sedam kategorija. Pred prepunom dvoranom, gdje veliki broj ljubitelja futsala nije mogao pronaći mjesto, uživali su u majstorijama igrača futsala. Prvo mjesto u seniorskoj konkurenciji pripalo je ekipi Sinda iz Šabca, koja pokazla veliki kvalitet i u finalu savladala ekipu Madnić-MUP sa 4:2.

Prvi put od kako se igra derventski turnir, jedan igrač bio je i najbolji i igrač i najbolji strijelac , a to je Tales Feitosa da Mata. Najbolji  golman turnira je Aleksa Antonić iz pobjedničke ekipe.

U konkurenciji pionira prvo mjesto je osvojila domaća ekipa sastavljena od igrača iz Tekstilca, dok je kod predpionira najbolja bila ekipa Borca iz Banja Luke, a kod juniora i kadeta prvo mjesto pripalo je ekipama iz Slavonskog  Broda. Ekipa Feromastera, za koju su igrali igrači iz Banjaluke, pobjednik je kod veteran, a u ketegoriji žena prvo mjesto pripalo je Lokomotivi iz Brčkog.

Ono što je obilježilo finalno veče je i emotivan trenutak, kada je jedan Dervenćanin na terenu Sportsko.kulturnog centra zaprosio svoju djevojku. Djevojka je bila šokirana, ali vidno oduševljena te je uslijedio dug i strastven poljubac, popraćen pljeskom s tribina, na kojima je bilo oko 1.500 gledalaca. Organizator ovogdišnjeg tunira je JU Sportsko-kulturni centar Derventa, pokrovitelj načelnik opštine Dervente, a generalni sponzor Banjalučka pivara.