Voriorsi pregazili Kavalirse u prvom meču finala

June 2, 2017, 7:25 am

Ekipa Golden Stejta savladala je sa 113:91 Klivlend Kavalirse u prvoj utakmici finala NBA lige.

Tim koji sa klupe predvodi Majk Braun u odsustvu Stiva Kera, slomio je otpor aktuelnog šampiona najjače lige na svetu u trećoj četvrtini koju su dobili sa 33:10.

Odlična timska igra Golden Stejta i čak 26 asistencija uz samo četiri izgubljene lopte tokom tri deonice, bilo je puno za Kavalirse kod kojih je samo Džejms imao duplo vise prodatih lopti od cele ekipe Voriorsa.

U prvom poluvremenu dominirao je Kevin Durent sa 23 poena, dok se u trećoj četvrtini uključio i Stef Kari koji je u ovom delu meča postigao četiri trojke. Kavalirsi su izgledali dosta bledo u drugom poluvremnu, a obrana im je bila katastrofalna.

Domaće košarkaše predvodio je pomenuti Durent sa 38 poena, osam skokova i osam asistencija, dok ga je pratio Kari sa 28 poena, deset asitencija i šest skokova. Od ostalih igrača Grin je imao učinak od devet poena i 11 skokova, dok je ponovo lošu partiju pružio Klej Tompson – šest poena, tri skoka, četiri asistencije..

Kod gostiju Lebron je ostvario učinak od 28 poena, 15 skokova, osam asistencija, ali i čak osam izgubljenih lopti. Kajri Irivng je samo u prvom delu meča bio raspoložen, a kasnije se nije video, utakmicu je završio sa 24 poena, dok je Kevin Lav zabeležio 15 poena i 21 skokova.

Od starta utakmice viđena je prilično ujednačana utakmica, a timovi su se međusobno smenjivali u vođstvu. Tokom prvih minuta videli smo obračun Durenta i Lebrona, dok je finiš četvrtine pripao Kariju i Irvingu.

Tokom druge deonice ekipa Majka Brauna konačno je uspela da poveća prednost na dvocifrenu, međutim Klivlend bi se uvek nekako vraćao, kao na primer, kada je Irving pogodio nestvarnu trojku uz faul. Do kraja poluvremena Golden Stejt nije uspeo da napravi značajniju razliku pa se na odmor otišlo sa 60:52.

Činilo se da će Klivlend biti tvrd orah u prvoj utakmici finala, međutim u trećoj deonici, Voriorsi su otklonili svaku sumnju oko pobednika. Posebno raspoložen bio je Stef Kari koji je pogodio četiri trojke u trećem dvanaesto-minutnom period. Pred poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 93:72.

Voriorsi su samo odradili posao u četvrtoj deonici, a Klivlend niti u jednom trenutku nije uspeo da ozbiljnije pripreti. Na kraju rezultat je bio 113:91, pa su tako Voriorsi poveli sa sa 1–0 u seriji u finalu NBA.