Vlahoviću izmakla istorija

December 23, 2021, 7:16 am
Srpski napadač Dušan Vlahović mogao je ove večeri da ispiše istoriju Serije A, ali će ostati “samo” na izjednačenom rekordu po broju golova u jednoj kalendarskoj godini.

Napadaču Fiorentine je na gostovanju Veroni bio potreban jedan gol kako bi nadmašio Kristijana Ronalda na toj listi, ali do njega nije uspio da dođe.

Verona i Fiorentina su remizirali rezultatom 1:1 (1:0) u utakmici 19. kola italijanske Serije A, a cijeli meč odigrali su Ivan Ilić na jednoj, odnosno, Vlahović, Aleksa Terzić i Nikola Milenković na drugoj strani.

Vodeći gol za domaće postigao je Kevin Lazanja u 17. minutu pogodivši bliži ugao gola “ljubičastih”.

U nastavku i posebno drugom poluvremenu je Fiorentina napadala, išlo se i na Vlahovića, ali kad već on nije uspio, jeste Gaetano Kastrovilji donio izjednačenje golom glavom u 81. minutu.

Aktuelni šampion Inter upisao je težak, ali vrlo važan trijumf nad Torinom rezultatom 1:0 (1:0).

Јedini pogodak na stadionu “Đuzepe Meaca” postigao je Denzel Damfris u 30. minutu.

U istom terminu Roma je kiksnula protiv Sampdorije i remizirala rezultatom 1:1 (0:0).

Iako je “vučica” povela u 72. minutu golom Šomurodova, Đenovljani su u 80. uspjeli da golom Gabijadinija dođu do vrijednog boda.