Đoković – Mari 2:1 u setovima, meč prekinut zbog oluje, nastavak sutra

June 5, 2015, 6:56 am

20.30 – Prekinut je meč. Nastavlja se sutra, zbog oluje koja je u Parizu.

20.15 – Vraća brejk Novak! U pravom trenutku, kada je to bilo najpotrebnije.

20.05 – Imao je Novak fenomenalnu priliku za brejk na startu četvrtog seta, vodio 40:0, ali je Mari sa pet vezanih poena izjednačio na 1:1. Štaviše, Mari je odmah stigao i do brejka, pa vodi sa 2:1.

19.45 – Mari smanjuje na 2:1. Endi Mari je u finišu trećeg seta, koji je gubio sa 4:5, jednim potezom poremetio Novakovu igru, što mu je omogućilo da se vrati “iz mrtvih”, preokrene i na kraju osvoji set. Đoković vodi sa 2:1.

19.00 – Kakva je situacija na terenu, najbolje govori komentar bivšeg britanskog tenisera Grega Rusedskog na Tviteru koji kaže da “Novak izgleda nezaustavljivo”.

18.50 – Novim brejkom naš teniser dobija i drugi set sa 6:3. Naš teniser igra sve bolje dok Mari se više počinje da greši. Još jedan dobijen set deli Novaka od finala Rolan Garosa. Đoković je praktično reprizirao prvi set, s tm što je u drugom napravio brejk ranije – u petom gemu, da bi još jednom oduzeo servis Mariju u devetom.

Strašan promašaj Marija

18.43 – Britanac se izvukao iz još jedne neprijatne situacije. Novak je bio blizu još jednog brejka u sedmom gemu – 4:3.

18.31 – Novi brejk za Noleta! Srpski teniser koristi još jendu brejk šansu u petom gemu drugog seta za vođstvo od 3:2.

18.06 – Novak Đoković dobija prvi set rezultatom 6:3. Naš teniser je odlično servirao i zasluženo došao do trijumfa u prvom setu za 45 munuta igre. Na redu je drugi set.

18.04 – Narednu priliku Novak nepropušta! Đoković koristi prvu od tri brejk lopte u osmom gemu i ima veliku šansu da na svoj servis osvoji prvi se – 5:3.

17.55 – Naš teniser u šestom gemu propušta prvu brejk priliku na meču, rezultat je nerešen 3:3.

17.32 – Novak posle dugačkog prvog gema od skoro 8 minuta uspeva da osvaji poen i ima početno vođstvo od 1:0 u prvom setu.

17.23 – Počeo drugi polufinalni duel Otvorenog prvenstva Francuske između Novaka Đokovića i Endija Marija. Naš teniser prvi na servisu.

17.05 – Poznat je prvi finalista Rolan Garosa. Švajcarski teniser Stan Vavrinka je u prvom polufinalu posle tri sata i 46 minuta savladao Francuza Žo-Vilfrida Tsongu sa 6:3, 6:7 (1:7), 7:6 (7:3), 6:4. Vavrinki je ovo prvo finale Rolan Garosa u karijeri, a drugo ukupno na grend slem turnirima.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković očekuje težak meč u polufinalu Rolan Garosa protiv Endija Mareja, jer je Britanac izuzetno popravio igru na šljaci.

“Unapredio je igru na šljaci, bolje se kreće, dobro servira, a uvek je posedovao osećaj i njegovi udarci sa osnovne linije su među najboljima u tenisu. Veoma je talentovan, takođe je i veliki borac i neko ko ima iskustva u velikim mečevima”, rekao je Đoković.

On je dodao da dobro poznaje Marija i da spreman dočekuje meč.

Đokoviću i Mareju to će biti 27. međusobni duel, a Đoković vodi sa 18:8, uključujući sedam pobeda u nizu.

Srpskom teniseru nedostaje jedino trofej u Parizu, kako bi kompletirao sva četiri gren slema, čime bi postao osmi teniser u istoriji kome je to uspelo.