Viljareal šokirao Bajern i otišao u polufinale!

April 12, 2022, 9:15 pm

Fudbaleri Viljareala odigrali su 1:1 (1:0) sa Bajernom u Minhenu i plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Prvi meč su dobili 1:0 kod kuće, a u 88. minutu stigli su do gola koji ih je odveo u polufinale.

Ekipa Unaija Emerija napravila je veliko iznenađenje u Ligi šampiona i posle Juventusa eliminisala i Bajern.

Bajern je u svom stilu krenuo veoma ofanzivno od samog starta, što su i morali jer su imali zaostatak od 0:1 iz prve utakmice.

Napadali su svim silama u prvih 15 minuta, a Viljareal je preživeo sve nalete i oslobodio se pritiska.

Moreno je imao jedini udarac ka golu što se tiče Viljareala u prvom poluvremenu, tačnije taj udarac otišao je daleko pored gola.

Bajern je imao loptu u nogama preko 60% vremena, ali nije stvarao prave prilike koje bi ugrozile golmana Rulilja.

Jedinu pravu priliku videli smo u 29. minutu, kada je Kimih gađao glavom, a sjajno se istakao golman Viljareala.

To je bio jedini udarac u okvir gola za 45 minuta.

Bajern je već posle sedam minuta u drugom poluvremenu slomio otpor Viljareala.

Strelac gola u 52. minutu za vođstvo Bajerna bio je, ko drugi, nego Robert Levandovski.

Posle vodećeg gola Bajern nije prestajao da napada i Viljareal je igrao bunker.

Pokušavao je Bajern, imao nekoliko solidnih šansi preko Levandovskog i Milera i nije želeo da ovaj meč ode u produžetke i eventualne penale.