Tragično veče na Marakani: Autogol Pavkova poslao Makabi u Ligu šampiona

August 23, 2022, 9:06 pm

Crveno-beli platili danak lošem drugom poluvremenu i padu koncentracije – 2:2, ukupno 4:5.

Tragično veče na Marakani. Crvena zvezda je u revanšu plej-ofa protiv Makabija iz Haife imala dva gola prednosti, ali je uspela da ih prokocka i ostane bez toliko željene Lige šampiona. U elitno takmičenje je otišao izraelski šampion, koji do izjednačenja stigao u 90. minutu, autogolom Milana Pavkova – 2:2 (2:1), ukupno 4:5.

Ekipa Dejana Stankovića je platila danak lošoj igri u drugom poluvremenu, kao i velikom padu koncentracije u samoj završnici meča. Šef struke srpskog šampiona nije uspeo da pronađe „plan B“ kojim bi podigao ekipu na taktičkom i energetskom planu, a onda je usledio trenutak koji je pokopao sve nade srpskog šampiona. Oštru loptu je na vrh peterca poslao Atizli, snažni napadač iz Begeča je zakačio baš onako kao nije smeo, pa je lopta prevarila Borjana.

Ovaj dvomeč jednostavno nije mogao da se završi na drugačiji način osim pravom dramom. Nažalost, posle svega viđenog za 180 minuta fudbala, Crvena zvezda je imala previše praznog hoda u svojoj igri, iako je u prvih 45 minuta večerašnjeg meča bila daleko bolji protivnik, ali to nije uspela da konkretizuje na pravi način.