Toronto dramatičnom pobedom došao do majstorice(VIDEO)

September 10, 2020, 7:55 am

Posle dramatične utakmice i čak dva produžetka košarkaši Toronta nadigrali su Boston seltikse sa 125:122 i izjednačili na 3-3 u pobedama u polufinalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige. Tako su izborili odigravanje sedme, odlučujuće utakmice koja će se igrati u noći između petka i subote.

Boston je poveo na početku meča, u drugoj četvrtini došao do dvacifrene razlike, pa se učinilo da u meču neće biti mnogo iznenađelja.

Raptorsi uspevaju da smanje razliku do kraja poluvremena da bi, predvođeni odličnim Kajlom Laurijem, već na početku drugog načinili rezultatski obrt i u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću od 8 poena.

Boston uspeva da anulira tu prednost dva minuta do kraja meča za 98:98, a onda je usledila serija promašaja u oba tima. Van Vlit i Sijakam promašivali su na jednoj, Voker i Tejtum na drugoj strani, pa se na kraju posle čak dva minuta bez pogotka ušlo u produžetak meča.

Tokom produžetka Boston održava minimalnu prednost ali Raptorsi u finišu uspevaju da dođu do izjednačenja koje vodi drugi produžetak. U nastavku se situacija ponavlja i Seltiksi u jednom trenutku imaju 4 poena prednosti, ali Raptorsi uspevaju da načine rezultatski obrt i dođu do prednosti koja im je donela pobedu za odlučujući meč koji će se igratu u noći između petka i subote.

Kajl Lauri predvodio je Toronto sa 33 poena uz 8 skokova i 6 asistencija, Norman Pauel dao je 23poena, dok je Fred van Vlit dodao 21 poen uz 9skova i 7astencija.

Na drugoj strani Markus Smart upisao je tripl-dabl sa 23 poena, 11 skokova i 10 asistencija, a najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 31 poenom. Džejson Tejtum ubacio je 29 poena uz 14 skokova i 9 asistencija, a Danijel Tajs imao je 18 poena i 7 skokova. Kemba Voker dao je samo 9 poena a imao je 4 skoka i 7 asistencija.