Tjesan poraz Srbije od “trikolora”

September 1, 2014, 7:35 am

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Granadi od selekcije selekcije Francuske sa 74:73 (20:21, 14:21, 26:20, 14:11), u 2. kolu A grupe Prvenstva sveta u Španiji.

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića pretrpeli su prvi poraz na Šampionatu, nakon što su u subotu pobedili Egipat (85:64), dok su “trikolori” zabeležili prvu pobedu posle startnog neuspeha protiv Brazila.

Susret je odlučen sekund pre kraja, kada je spornom odlukom sudija Raduljici dosuđen prekršaj nad Lovernjom, a francuski reprezentativac pogodio iz slobodnog bacanja.

Srbija je odlično ušla u meč, vodila tokom celog prvog poluvremena, a posle dve četvrtine imala je osam poena prednosti (42:34).

Ipak, Francuzi su mnogo bolje zaigrali u trećem periodu, pa su stigli i do izjednačenja. Ušlo se u neizvesnu poslednju četvrtinu.

“Orlovi” su imali poslednji napad na meču, ali sudije nisu svirale očigledan faul nad Bogdanom Bogdanovićem pet sekundi pre isteka vremena.

Sa meča između Srbije i Francuske

Posle tajm-auta, sudije su donele još jednu spornu odluku, pošto su samo sekund pre kraja svirale prekršaj nad Lovernjom. Bivši kapiten Partizana pogodio je prvo bacanje, drugo namerno promašio i Srbiji nije ostalo vremena za promenu rezultata.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Miroslav Raduljica sa 21 poenom, Bogdanović je postigao 12, a Bjelica 11.

U pobedničkom timu Lovernj je bio najefikasniji sa 19 postignutih poena, dok je veliki doprinos “sa klupe” dao Džekson sa 12 poena (trojke 3/5).