Teodosićevih 15 poena u preokretu Klipersa, Bogdan slab

March 26, 2018, 7:03 am

Los Anđeles Klipersi su pobijedili jedan od najboljih timova NBA lige Toronto Reptorse sa 117:106, dok su Sakramento Kingsi poraženi od Boston Seltiksa sa 104:93.

Miloš Teodosić je sa 15 poena bio jedan od najboljih strijelaca svoje ekipe iako ga šut nije služio kao što može.

Teo je ubacio tek jedan od pet pokušaja za tri poena i ukupno 5/13, a svom učinku je dodao i četiri skoka. Svoju “porciju” minuta je dobio i Boban Marjanović koji je za ukupno šest ubacio četiri poena i imao tri skoka.

Njihovu ekipu je još jednom predvodio nevjerovatni Lu Vilijams koji ove sezone igra izvanredno. “Svit Lu” je ubacio 26 poena, a posebno je pogurao tim u posljednjoj četvrtini kada je postigao 18 poena.

Jonas Valančunas i Fred Van Vlit su bili poenterski najefikasniji u Reptorsima sa po 16 poena, dok su najbolji igrači Demar Derozan i Kajl Lauri ubacili po 11.

Klipersi su uspjeli da se vrate u meč i pobjede iako su već u prvoj četvrtini zaostajali 18 poena. Do prvog vođstva došli su tek u trećoj četvrtini trojkom Ostina Riversa za 66:64 i prekinuli su niz od tri poraza, a nade za plej-of su očuvane.

Klipersi su deseti na Zapadu sa skorom 39-34, a Reptorsi su vodeći sastav Istoka sa 54 pobjede i 20 poraza.

Drugoplasirani Boston Seltiksi su pobjedom nastavili da jure Toronto Reptorse u borbi za čelo Istoka.

Oni su pobijedili Sakramento Kingse Bogdana Bogdanovića bez Kajrija Irvinga koji će biti odsutan nekoliko nedjelja.

Odmijenio ga je Teri Rozijer koji je postigao 33 poena, dok je srpski bek na drugoj strani ubacio tek četiri koša (2/10 iz igre). Bogdanović nije uspio da pogodi nijednu od pet trojki koje je ispalio ka obruču Bostona. Osam ih je pogodio Rozijer kome je falila jedna trojka da izjednači rekord Seltiksa u jednoj utakmici.

Taj rekord dijele Entoan Voker i Ajzea Tomas. Kod Kingsa je najefikasniji bio Badi Hild sa 21 poenom.

Kingsi su bolje otvorili meč i do poluvremena održavali prednost koja je sporadično iznosila i deset poena (60:50).

Loš početak treće dionice donio im je probleme jer Boston tu uspijeva da uhvati priključak, a onda i preokrene za samo pet minuta u nastavku trojkom Rozijera za 65:64.

Boston je od tog trenutka održavao prednost i došao do 50. pobjede u 73 meča. Boston ostaje drugi, a Kingsi su 12. na Zapadu sa 24 pobijede i 50 poraza.