Tadićev Ajaks se oprostio od elite

October 27, 2022, 7:58 am

Fudbaleri Liverpula ovjerili su plasman u drugu rundu najelitnijeg takmičenja pošto su savladali Ajaks u Amsterdamu rezultatom 3:0.

“Kopljanici” su tokom najvećeg dijela prvog poluvremena imali terensku inicijativu, u nekim trenucima su i prijetili preko Tadića, ali sve je palo u vodu kada je Mohamed Salah pogodio u 42. minutu, prenose Sportkse.net.

Darvin Nunjez se propisno obrukao u finišu prvog poluvremena, međutim iskupio se u nastavku igre kada je u 49. minutu pogodio poslije kornera Robertsona.

Tri minuta kasnije, Harvi Eliot postavio je konačnih 3:0.

Siguran je bio i Napoli koji je identičnim rezultatom dobio Rendžers na stadionu Dijego Armando Maradona.

Đovani Simeone je golovima u 11. i 16. minutu nagovijestio laki trijumf italijanske ekipe, a konačan rezultat postavio je Leo Ostigard u 80. minutu, pa će se Napoli i Liverpul u međusobnom duelu odlučiti pobjednika grupe.

Izvor: Nezavisne novine