Superliga Srbije: Zvezda ubjedljiva na Banjici

April 10, 2017, 7:59 am

Fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo su savladali Rad 4:0, na gostovanju na Banjici i pretposljednjem kolu regularnog dijela sezone Superlige Srbije.

Dvostruki strijelac za crveno-bijele bio je Srđan Plavšić, a lider SL je domaćin slomio sa tri gola u roku od osam minuta, sredinom drugog poluvremena.

Zvezda je domaćina nokautirala poslije sumnjive odluke sudije Bojana Nikolića u kaznenom prostoru gostiju na startu drugog poluvremena, kada je samo odmahnuo rukom poslije pada Miloševa prilikom duela sa Lukovićem.

Tim Miodraga Božovića je na kraju ipak zasluženo slavio jer je kontrolisao ritam meča tokom većeg dijela susreta, a “građevinari” mogu da žale za prilikama koje su u prvih 20 minuta propustili Veselinović i Denić.

Zvezda je ovom pobjedom zvanično osvojila prvo mjesto pred plej-of, a u posljednjem kolu regularnog dijela šampiona dočekuje čačanski Borac, u četvrtak.

S druge strane, Radu predstoji borba za opstanak u najvišem rangu, a u nju će ući poslije gostovanja Metalcu naredne sedmice.