Steaua kroz »iglene uši« na dvomeč s Partizanom

July 23, 2015, 7:49 am

Prvi meč u gostima Steaua je dobila rezultatom 2:0.

Na stadionu u Bukureštu na pomolu je bilo veliko iznenađenje pošto je slovački tim na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Brazilca Moraeša u 13. i Bera u 21. minutu.

Rumunski prvak uspio je da izjednači rezultat u nastavku preko Munirua u 57. i Tadea u 60. minutu iz penala, posao mu je olakšan kada je srpski defanzivac Milan Rundić morao van terena zbog dva žuta kartona, međutim, Moraeš je još jednom zatresao mrežu u 84. minutu i potom je u završnici viđena dramatična borba.

Slovaci su sa desetoricom svim silama nastojali da dođu do još jednog pogotka koji bi ih odveo u narednu rundu, ali je golman domaćih Kojočaru uspio da sačuva mrežu, pa je Trenčin postigao zasluženu, ali “Pirovu pobjedu”.

Prva utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona između Steaue i Partizana igra se 28. ili 29. jula u Bukureštu, a revanš je sedam dana kasnije u Beogradu.

Seltik i Dinamo rutinski

Seltik je i u gostima pobijedio islandski Stjarnan (4:1), nakon prvog meča u Glazgovu (2:0), a zagrebački Dinamo iskupio se za iznenađujući remi u Zagrebu protiv luksemburške Fole Eš (1:1) i sigurno slavio u gostima (3:0).

Crnogorski Rudar iz Pljevalja nije iskoristio povoljan rezultat iz prvog meča protiv azerbejdžanskog Karabaha (0:0); poražen je na domaćem terenu (1:0) i eliminisan iz daljih kvalifikacija.

Današnji rezultati:

Astana (Kazahstan) – Maribor (Slovenija) 3:1, prvi meč 0:1, dalje ide Astana.

Fola Eš (Luksemburg) – Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0:3, prvi meč 1:1, dalje ide Dinamo.

Steaua (Rumunija) – Trenčin (Slovačka) 2:3, prvi meč 2:0, dalje ide Steaua.

Videoton (Mađarska) – TNS (Vels) 1:1 poslije produžetaka, prvi meč 1:0, dalje ide Videoton.

Dandalk (Irska) – BATE Borisov (Bjelorusija) 0:0, prvi meč 1:2, dalje ide BATE Borisov.

Rudar Pljevlja (Crna Gora) – Karabah (Azerbejdžan) 0:1, prvi meč 0:0, dalje ide Karabah.

Leh (Poljska) – Sarajevo (BiH) 1:0, prvi meč 2:0, dalje ide Leh.

Stjarnan (Island) – Seltik (Škotska) 1:4, prvi meč 0:2, dalje ide Seltik.

Odigrano u utorak:

Dila Gori (Gruzija) – Partizan (Srbija) 0:2, prvi meč 0:1, dalje ide Partizan.

Milsami (Moldavija) – Ludogorec (Bugarska) 2:1, prvi meč 1:0, dalje ide Milsami.

Helsinki (Finska) – Ventspils (Letonija) 1:0, prvi meč 3:1, dalje ide Helsinki.

Makabi Tel Aviv (Izrael) – Hibernijans (Malta) 5:1, prvi meč 1:2, dalje ide Makabi.

Vardar (Makedonija) – APOEL (Kipar) 1:1, prvi meč 0:0, dalje ide APOEL.

Linkoln (Gibraltar) – Mitjiland (Danska) 0:2, prvi meč 0:1, dalje ide Mitjiland.

Žalgiris (Litvanija) – Malme (Švedska) 0:1, prvi meč 0:0, dalje ide Malme.

Krusadirs (S.Irska) – Skenderbeg (Albanija) 3:2, prvi meč 1:4, dalje ide Skenderbeg.

Parovi 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Šampionska staza: Leh – Bazel, Milsami – Skenderbeg, Helsinki – Astana, Seltik – Karabah, Steaua – Partizan, Mitjiland – APOEL, Makabi Tel Aviv – Viktorija Plzenj, Dinamo Zagreb – Molde, Videoton – BATE Borisov i Salcburg – Malme.

Ligaška staza: Panatinaikos – Briž, Jang Bojs – Monako, CSKA Moskva – Sparta Prag, Rapid Beč – Ajaks i Fenerbahče – Šahtjor Donjeck.

Prve utakmice igraju se 28. i 29. jula, a revanši 4. i 5. avgusta.