Srbin preko Martineza do osmine finala u Melburnu

February 12, 2021, 12:58 pm

Dušan Lajović, teniser iz Srbije plasirao se u osminu finala prvoig Gren slema sezone, Australian Opena. On je u trećem kolu pobijedio Španca Pedra Martizeza sa 3:1 (6:7, 7:5, 6:1, 6:4).

Trebalo je Duciju vremena da se zagrije što je dvadesetrogodišnji Španac iskoristio i pobjedom u taj-brejku prvog seta nagovijstio iznenađemnje. Ipak od toga nije bilo ništa iako je drugi set bio takođe neizvjestan. Lajović je osmah na startu došao do brejka, poveo sa 1:0, ali je Martinez izjednačio u desetom gemu. Međutim, odmah je Srbin još jednom oduzeo servis protivniku i na taj način ga u potpunosti slomio.

Naredna dva seta Lajović je dobio bez većih problema za plasman u osminu finala.

Za plasman među osam najboljih će igrati protiv šestog tenisera svijeta Aleksandra Zvereva