Srbija bolja od Hrvatske u poslednjoj proveri pred Rio (VIDEO)

August 2, 2016, 7:18 am

Srpski košarkaši zabeležili su pobedu u poslednjoj utakmici pred Olimpijske igre u Rio de Žaneiru, pošto su sa 86:77 (16:19, 20:21, 28:20, 22:17) savladali Hrvatsku, u poslednjem kolu turnira “Super 4” u argentinskoj Kordobi.

U jednom vrlo zanimljivom, gotovo takmičarskom meču, “orlovi” su stigli do pobede u finišu meča, zahvaljujući šutu za tri poena, koji nije najbolje funkcionisao u većem delu utakmice.

Ključne poene postigao je Stefan Jović, minut i po pre kraja meča, kada je gotovo sa pola terena postigao trojku za prednost Srbije od 82:77.

U prvom poluvremenu videli smo čvrstu odbranu na obe strane, a u takvoj igri bolje su se snašli hrvatski košarkaši koji su na krilima Bojana Bogdanovića i Krunoslava Simona na poluvremenu imali prednost od 40:36.

“Orlovi” su u nastavku zaigrali nešto bolje i prvu prednost su stekli na početku treće deonice, kada je trojku postigao Stefan Birčević za 44:41.

Do kraja treće četvrtine viđena je rezultatska klackalica, da bi srpski košarkaši u poslednjoj četvrtini stigli do prednosti od pet-šest poena.

Kada se činilo da se Hrvatska, dobrom odbranom i odličnim šutem za tri poena, vraća u igru, Jović je pogodio sa pola terena, pa je do kraja Srbija samo uvećala svoju prednost.

Najefiskaniji na meču bio je Miroslav Raduljica sa 19 poena, Bogdan Bogdanović dodao je 13, dok su se svi srpski košarkaši, izuzev povređenog Teodosića koji nije ulazio u igru, upisali u listu strelaca.

Košarkaši Srbije nastup na Olimpisjkim igrama počinju u noći između subote i nedelje, a protivnik je šampion Južne Amerike, selekcija Venecuele.

Ovako je protekao meč u Kordobi:

00.55 – Kraj, Srbija – Hrvatska 86:77.

Konačno su zaigrali Saletovi momci onako kako umeju i na kraju, u neizvesnom finišu, stigli do nove pobede nad Hrvatskom. Odlučujuću trojku postigao je Stefan Jović sa gotovo pola terena, minut i po pre kraja meča.

00.35 – Posle tri odigrane četvrtine, Srbija vodi sa 64:60.

Nešto bolja igra srpskog tima u trećoj deonici, uz tri pogođene trojke (Birčević, Nedović i Jokić). Raduljica nezaustavljiv sa 19 poena, pobednika će odlučiti poslednja četvrtina.

00.14 – Nastavljen je meč.

23.57 – Poluvreme, Srbija – Hrvatska 36:40.

I dalje se muče srpski košarkaši u igri u napadu, pogođena je samo jedna trojka u prvom poluvremenu. Miroslav Raduljica i Krunoslav Simon najefikasniji na meču sa po 11 poena.

23.31 – Posle deset minuta igre, Srbija – Hrvatska 16:19.

Loša igra srpskih košarkaša u napadu u prvoj četvrtini, ali i dobra odbrana Hrvata. Izabranici Ace Petrovića imali i devet poena prednosti, Štimac i Bogdanović u finišu smanjili vođstvo protivnika.

23.10 – Počeo je meč. Nemanja Nedović, iako je bio povređen, nalazi se u startnoj petorci.

23.05 – Utakmica kasni, kao i ostale na ovom turniru. U toku je intoniranje himni u Kordobi.