Srbija ‘bez’ golmana do boda u trileru!

January 31, 2018, 8:46 am

Reprezentacija Srbije remizirala je sa domaćinom Slovenijom na otvaranju 11. Evropskog prvenstva u futsalu – 2:2 (2:1).

‘Zmajčeki’ su u lepoj atmosferi u ljubljanskoj hali Stožice brzo stigli do prednosti, pošto je Alen Fetić već u četvrtom minutu pogodio za vođstvo posle lepog prodora.

Mladen Kocić propustio je priliku da uzvrati u dvanaestom, da bi samo tri minuta kasnije, posle udarca iz ugla, Gašper Vrhovec volej udarcem duplirao prednost.

Ipak, stotinjak sekundi pred poluvreme Denis Ramić dobro reaguje i odbitak pretvara u pogodak za povratak u meč.

Gotovo celo drugo poluvreme obeležila je oprezna igra na obe strane, da bi Slovenci propustili dve, tri dobre prilike da ranije reše pitanje pobednika, istakao se i golman Nemanja Momčilović, što im se osvetilo u poslednjem minutu.

Kocić, koji je bio u ulozi golmana/igrača, šutirao je sa desetak metara posle kombinacije sa krila, da bi loptu na putu ka golu skrenuo Dragan Tomić.

Srbiju u drugoj rundi grupe A čeka okršaj sa Italijom, u četvrtak od 20.45, dok će domaćini na ‘Azure’ u subotu.