Srbi na naslovnici: Italijani sad hvale Vlahovića i Kostića

October 3, 2022, 6:59 am

Fudbaleri Juventusa su u okviru osmog kola Serije A došli do ubjedljive pobjede protiv Bolonje od 3:0, i to na krilima srpskih internacionalaca.

Filip Kostić i Dušan Vlahović postigli su prva dva gola Stare dame na meču u Torinu, tako što su najprije kombinovali u 24. minutu za vođstvo i pogodak bivšeg igrača Ajntrahta, a to je ujedno i njegov prvi gol u crno-bijelom dresu. Vlahović je mrežu zatresao u 58. minutu čime je prekinuo lošu seriju od četiri meča bez gola zbog čega su ga kritikovali u Italiji.

Zbog toga se i njegova fotografija našla na naslovnoj strani “Gazete delo Sport”, koja se ovog ponedjeljka pojavila na trafikama u Italiji.

– Preporod dame – glavni je naslov ovog lista uz fotografiju golgetera iz Zemuna kako proslavlja gol, dok se navodi kako su Kostić, Vlahović i treći strijelac, Milik, pogodili za “Alegrijev novi početak”. Takođe, dodaje se u podnaslovu i da je ovo važna pobjeda za Staru damu, koja ide “korak po korak”, pred okršaj sa Milanom koji je na programu naredne subote.

Inače, Juventusu je ovo treća pobjeda u sezoni, nakon serije od tri meča bez trijumfa i sada su sedmi sa 13 bodova, dok ekipa iz Torina u H grupi Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom, Benfikom i Makabi Haifom za sada nema ni bod iz dva kola.