Siti bolji od PSŽ-a u Parizu

April 29, 2021, 5:50 am

U prvoj utakmici drugog polufinalnog para Lige šampiona ekipa Pari Sen Žermena (PSŽ) poražena je na domaćem terenu od ekipe Mančester Sitija rezultatom 1:2.

Parižani su do vodstva došli golom Markinjosa u 15. minuti, a asistent gola bio je Di Maria.

Izjednačujući go za goste postigao je kapiten De Brujne u 65. minuti. Nakon tog pogotka uslijedio je šok za Parižane.

U 71. minuti ekipa Sitija došla je do vodstva od 2:1, nakon što je Mahrez iz slobodnog udarca “probio” živi zid domaće ekipe te je lopta završila iza leđa nemoćnog Navasa.

Međutim, ovo nije bio kraj za Parižane. U 77. minuti Gej dobija direktan crveni karton nakon starta s leđa nad Gundoganom, te je tako ostavio ekipu sa igračem manje do kraja susreta.

Revanš utakmica igra se za šest dana, u utorak 4. maja u 21 čas, nakon koje će se znati ko će biti prvi finalista najvećeg evropskog klupskog takmičenja za ovu godinu.