Sinsinati: Dona Vekić zaustavila Anu na startu

August 16, 2016, 7:51 am

Najbolja srpska teniserka zaustavljena je na startu takmičenja od strane Done Vekić iz Hrvatske u dva seta – 6:4, 6:2.

Ivanovićeva, 25. igračica svijeta, poražena je poslije svega 73 minuta igre od dvadesetogodišnje Vekićeve, koja je u meču napravila četiri brejka za lagan put ka trijumfu.

Najprije je u trećem gemu prvog seta iskoristila prvu šansu da Ani oduzme servis, da bi vođstvo duplirala već sljedećom prilikom, za velikih 4:1. Ana je do kraja uspjela da vrati jedan brejk, ali je Dona rutinski privela prvi dio igre u svoju korist.

Ni drugi set nije donio boljitak u igri naše igračice, koja već na samom startu još jednom popušta prilikom svog servisa, da bi poslije novih 4:1 sve bilo jasno.

Vekićeva je ovim trijumfom izjednačila u međusobnom skoru na 1-1 u pobjedama, a u narednoj rundi igraće sa Džoanom Kontom iz Velike Britanije./rtrs