Segić ugasio romantiku, Ljubiću nova tri boda

November 17, 2017, 4:42 pm

Fudbaleri prnjavorskog Ljubića upisali su novu pobjedu, pošto su danas kao gosti u okviru posljednjeg jesenjeg kola Druge lige RS, savladali banjalučki BSK 5:2.

Od prvog sudijskog zvižduka gosti su nametnuli svoj ritam, a na prvi pogodak čekalo se 7 minuta. Nakon solo prodora A. Žižak dovodi Ljubić u vođstvo 1:0. Dobru akciju gosti su kreirali u 13. minuti, ali je udarac Grahovca sa gol linije očistio štoper domaćih. Kapiten Ljubića Danko Segić bio je raspucan i u ovoj utakmici. Svoj prvi, a Ljubićev drugi pogodak, Segić postiže u 17. minuti nakon asistencije Subića. Igrao se 29. minuti kada nakon centaršuta Žiška, Segić povisuje na 3:0. Kapiten Ljubića u 31. minuti stiže do het-trika. Mreža domaćih zatresla se po četvrti put, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno već nakon 30 minuta.

U drugih 45 minuta viđena su još tri pogotka, jedan u mreži domaćih, dva u mreži gostiju. Najprije je Segić u 59. minuti, svojim četvrtim golom povisio na 5:0, da bi domaći preko Tatića u 62. i Stevandića u 78. minuti smanjili na 5:2.

Novom pobjedom Ljubić je trijumfalno završio jesenji dio šampoinata. Sa 16 bodova na svom kontu, Prnjavorčani su uhvatili priključak sa sredinom tabele, pa će na miran zimski san.