Šampioni se ne predaju: Irving i Džejms zaustavili “ratnike”

June 10, 2017, 8:08 am

U meču punom rekorda, individualnih i timskih, Kavalirsi su smanjili vođstvo Voriorsa na 3-1. Blistao je Kajri Irving, koji je postigao 40 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije. Pratio ga je Lebron Džejms, s novim tripl-dablom u istoriji finala plej-ofa, rekordnim devetim – 31 poen, 10 skokova i 11 asistencija. “Kralju” sada u leđa gledaju svi, pa i slavni Medžik Džonson (8).

Lebron Džejms

Među “ratnicima” istakao se Kevin Durant sa 35 poena. Stef Kari (14) i Klej Tompson (13) nisu ga partili, pa je poraz u Ohaju, očigledno, bio neizbežan.

Timovi su sa 154 koša oborili i rekord po broju ukupno ubačenih poena u prvom poluvremenu jedne plejof utakmice (150) koji su od 1983. godine držali San Antonio i Denver.

View image on Twitter

“Konjanici” su krenuli snažno, brzo poveli 11:5. Kako je meč odmicao prednost su uvećavali, da pi polovinom prve deonice vodili sa 15 razlike. Voriorsi su se vratili na -7, ali je raspucani Klivlend završio četvrtinu sa 49 ubačenih ponea – oborivši rekord NBA finala.

Šampion je nastavio u istom ritmu i u drugoj četvrtini, stigavši do 69:49. Na kraju poluvremena rezultat je bio 86:68, čime su Kavsi oborili rekord Filadelfije iz 1982. po broju poena za poluvreme u NBA finalima.

Treći deo napetog meča obeležile su, uglavnom, tehničke greške, pa i manji broj poena nego u prva dva. Klivlend je ipak zadržao veliku prednost.

Kevin Durant i Stef Kari

Serijom 8:0 na startu poslednje četvrtine “ratnici” su zapretili, ali je onda Irving uzeo kontrolu meča u ruke i vratio šampiona na +16.

Golden Stejt je poslednju četvrtinu otvorio serijom 8:0, ali fantastični Irving je imao odgovor i vratio svoj tim na plus 16. Već tada je bilo jasno da se finalna serija seli u Ouklend.