Rukomet: 14. Kolo PL BiH – ŽRK “Borac” vs ŽRK “Jedinstvo” (VIDEO)

March 6, 2021, 4:50 pm

Odlukom Republičkog štaba za vanredne situacije Vlade Republike Srpske propisane su zabrane za organizovane aktivnosti, trenažnih aktivnosti, trenažnih procesa i takmičarske aktivnosti sportskih organizacija i sportista svih uzrasta osim profesionalnih sportskih aktivnosti uključujući i trenažni proces istih. U skladu sa novonastalom situacijom nastavljena su takmičenja Premijerligaških takmičenja. Rukometašice su po planu igrale utakmice 14-og kola i u banjalučkom Boriku Ženski rukometni klub Borac ugostio je Ženski rukometni klub Jedinstvo iz Brčkog.

Bilo je to još jedno sigurno i veoma dobro izdanje banjalučkih Osica koje su slavile protiv gošći iz Brčkog rezultatom 34:25. Iako oslabljene neigranjem rovitih Helene Ćurić i Dajane Ignjatović, rukometašice Borca predvođene izvanrednom Anđelom Stojanović vodile su od prvog do zadnjeg sekunda utakmice. Čini se da je to bila lagana pobjeda, ali sigurno je da su izabranice trenera Radeta Unčanina ozbiljnim pristupom igri u oba pravca onemogućile svoje rivale da im ozbiljnije priprijete.

Prvo poluvrijeme banjalučanke su završile sa 4 gola viška, 15:11 i u nastavku utakmice već u 34-om minute imaju 6 golova prednosti tako da možemo reći da je već tada bilo riješeno pitanje pobjednika. Imale su domaće rukometašice u jednom trenutku i 12 golova prednosti, ali gošće uspijevaju da iskoriste do kraja utakmice nekoliko grešaka domaćih igračica i utakmica je završena rezultatom 34:25.

Borac je u ovoj pobjedi ponovo predvodila sjajna Anđela Stojanović sa 9 postignutih golova, 7 je dodala Ana Vrančić i 6 je upisala Isidora Kršić, sigurna na golu Borca je bila Darjana Vukliš sa 9 odbranjenih lopti. U gostujućoj ekipi bolja od ostalih, ali i najefikasniji akter susreta je bila Marijana Sorak sa 11 postignutih golova.

Za sedam dana, ponovo na parketu banjalučkog Borika, očekuje nas derbi susret cijelog prvenstva koji bi mogao da odluči pitanje šampiona BiH. Borac će ugostiti aktuelne šampione rukometašice Gruda i Osice će da pokušaju da nastave seriju pobjeda što bi u ovom slučaju praktično i obezbijedilo povratak šampionske titule u vitrine Ženskog rukometnog kluba Borac, a na to se čeka gotovo devet punih godina.