Remi Srbije i Kameruna

November 28, 2022, 12:05 pm
 Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno protiv selekcije Kameruna a meč je završen rezultatom 3:3.
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković odlučio je da Vanja Milinković-Savić, Strahinja Pavlović, Miloš Veljković, Nikola Milenković, Andrija Živković, Nemanja Maksimović, Saša Lukić, Sergej Milinković-Savić, Dušan Tadić, Filip Kostić i Aleksandar Mitrović budu u startnoj postavi za današnji meč.KRAJ MEČA Srbija- Kamerun 3-3

78’ Trostruka izmjena u timu Srbije

Umjesto Živkovića, Sergeja i Veljkovića u igri su Nemanja Radonjić, Marko Grujić i Srđan Babić.

66- Čupo Moting donosi Kamerunu izjednačenje 3-3

Samo tri minuta bilo je potrebno Kamerunu da dođe do izjednačenja – 3:3, strelac je Čupo-Moting.

64- Abubakar za 3.2

Uspio je Vinsent Abubakar da postigne pogodak i smanji na 3:2. Prvo je gol poništen zbog ofsajda, ali je poslije pregledanja VAR snimka ustanovljeno da je pogodak regularan.

53’ MITROVIIIIIĆ za 3-1

Prelijepa akcija “orlova” – Mitrović, Kostić, Sergej i Živković su kombinovali, na kraju Mitrogol ubacuje loptu u mrežu i Srbija ima velikih 3:1!

Počelo je drugo poluvrijeme…

Poluvrijeme- Srbija vodi 2-1

Preokret Srbije u finišu prvog dijela utakmice – Kamerun je poveo preko Kasteleta, ali su Strahinja Pavlović i Sergej Milinković-Savić donijeli preokret u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Dva gola Srbije u isto toliko napada raspalila strasti na tribinama na kojima se nalaze navijači srpske selekcije. ”Srbija, Srbija” i “Hoćemo pobjedu” se ori stadionom. Kamerunci zanijemili.

49 ‘SMS za vođstvo Srbije

Još jedan gol Srbije u nadoknadi prvog poluvremena – precizan udarac Sergeja Milinković-Savića za vođstvo “orlova” 2:1!

46’ PAVLOVIIIIIIIIIIIIIIIIIIĆ za 1-1

Centaršut Tadića u pogodak pretvara Strahinja Pavlović i donosi izjednačenje Srbiji – 1:1!

29’ Kamerun vodi 1-0

Golom Kasteleta, Kamerun od 29. minuta vodi 1:0 i kažnjava promašaje Srbije.

19’ Prijeti Kamerun, Vanja siguran

Pokušao je Kunde udarcem iskosa sa desne strane, ali je Vanja Milinković-Savić na pravom mjestu. Samo korner za protivnika.

17’ Još jednu veliku priliku propušta Mitrović

Još jedna velika prilika za Srbiju odlazi u nepovrat – Mitrović se našao u izglednoj situaciji poslije greške odbrane Kameruna, ali lopta odlazi tik pored stative gola Epasija.

Velika šteta…

11’ Mitrović pogađa stativu!

Velika šansa za Srbiju – Mitrogol je sam sebi stvorio priliku, odlično šutirao, ali je lopta završila samo na stativi gola Kameruna.

1’ Počeo je meč na stadionu “Al Džanub”

Predsjednik Fife Đani Infantino je na tribini stadiona “El Džanub”. U počasnoj loži su i nekadašnji trener Arsenala Arsen Venger, te Samuel Eto, Nenad Bjeković, Dejan Savićević…

Navijači Srbije burno su pozdravili igrače reprezentacije, uz klicanje “Hoćemo pobjedu”. Organizatori su u čast navijača iz Srbije preko razglasa pustili “Svilen konac”. Za sada je bar dvostruko više pristalica Srbije nego Kameruna.

Glassrspke.com (Foto: TANJUG/AP)